×
Etiketë: ministria
Lajme30 Shtator 2020
Ministri i Mbrojtjes i Kosovës, Anton Quni, është pritur në takim nga kolegu i tij në Turqi, Hulusi Akar. Takimi u bë në kuadër të vizitës së Qunit në selinë e Ministrisë së Mbrojtjes Kombëtare...
Lajme26 Shtator 2020
Ministria e Shëndëtësisë ka reaguar ndaj therjes me thikë të infermierit sot në QKUK. MSH përmes një komunikate për media ka deklaruar se sulmet ndaj mantelbardhëve janë të papranueshme. “Pavarësisht rrethnave të cilat kanë çuar...
Lajme26 Shtator 2020
Ministria e Shëndetësisë do të mbajë sot konferencë për media me fillim nga ora 15:00. Përmes një komunikate drejtuar mediave, MSH’ja ka bërë me dije se në këtë konferencë do të diskutohet për masat e...
Lajme24 Shtator 2020
Ministria e Mbrojtjes ka njoftuar kandidatët për rekrut në Forcën e Sigurisë së Kosovës se Bordi Përzgjedhës ka bërë miratimin e listës së kandidatëve që i plotësojnë kriteret për tu proceduar për testime. Përmes një...
Lajme24 Shtator 2020
Ministria e Mbrojtjes e konfirmon arrestimin e zyrtarit të saj, por nuk e di nëse atë e ka arrestuar Eulex, me urdhët të Tribunalit Special. Sali Mustafa, zyrtar civil i Ministrisë së Mbrojtjes dhe ish-shef...
Lajme19 Shtator 2020
Natën nuk i ndalin të lehurat. Të rralla nuk i kanë as sulmet ndaj njerëzve si kur bëhet terr ashtu edhe ditën. Sipas Drejtorisë së Shëndetësisë në Komunën e Prishtinës të paktën 33 veta kanë...
Lajme18 Shtator 2020
Edhe sot ka vazhdar seanca plenare në Kuvendin e Kosovës ku është thirrur në interpelancë ministri i Arsimit dhe Shkencës, Ramë Likaj. Deputetja e Vetëvendosjes, Arbërie Nagavci ka thënë se ministria nuk ka bërë asnjë...
Ekonomi18 Shtator 2020
Përfaqësues të Ministrisë së Financave kanë thënë se së shpejti pritet udhëzimi administrativ për heqjen e pagesës së tatimit, që ishte si kush për regjistrimin e automjeteve. Por, në anën tjetër përfaqësuesit e komunave po...
Lajme15 Shtator 2020
Ministri i Ekonomisë dhe Ambientit, Blerim Kuçi është takuar sot me kryetarin e komunës së Suharekës, Bali Muharremaj. Ministri Kuçi e kryetari Muharremaj, përpos bisedave për projektet e ardhshme dhe për punën që po bëhet...
Lajme13 Shtator 2020
Në Komunën e Prishtinës do të shpërndahen 60 mijë maska për të gjitha shkollat e kryeqytetit. Sot, Ministri i Arsimit, Ramë Likaj bashkë me Ministrin e Shëndetësisë, Armend Zemaj, kanë vizituar disa shkolla në Prishtinë....
Lajme13 Shtator 2020
Ministria e Arsimit dhe Shkencës do të organizojë konferencë për media nga ora 11:00. Një ditë para fillimit të vitit të ri shkollor MASh do të japë më shumë detaje rreth vijimit të mësimit në...
Lajme12 Shtator 2020
Shefi i grupit parlamentar të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Daut Haradinaj po shpreson që Ministria e Bujqësisë do t’i qaset me seriozitet vreshtarëve dhe venarëve të Rahovecit, pasi po vazhdojnë të kenë probleme të...
Lajme07 Shtator 2020
Ministrja e Kulturës ka lajëmruar gjatë ditës së sotme me anë të një statusi se ministria që ajo udhëheq kanë ndarë çmimet për më të mirët e kinematografisë për këtë vit. Vlora Dumoshi ka njoftuar...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.