×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  15 të vdekur nga Covid-19 në Itali, kërkohet prej BE-së kontroll më i madh i kufijve të jashtëm

  FrontOnline
  08 Korrik 2020

  15 të vdekur dhe 193 raste të reja me Covid-19 janë shënuar në 24 orët e fundit në Itali.

  Një pjesë e rasteve të reja në Itali janë të importuar nga disa udhëtarë nga Bangladeshi, Holanda dhe Brazili.

  Për këtë arsye, ministri italian i Shëndetësisë, Roberto Speranza, ka kërkuar nga Bashkimi Europian duhet të miratojë rregulla të përbashkëta më të ashpra për ardhjet nga jashtë Bllokut, me qëllim kufizimin e rrezikut të infektimit me COVID-19.

  Por lajmi që të bën të shpresosh për tejkalimin e pandemisë vjen nga Bergamo. Terapia intensive e Spitalit “Papa Giovanni XXIII” nuk ka më asnjë pacient dhe kështu është e lirë nga Covid-19.

  Lajmi vjen pas plot 137 ditësh, që nga shtrimi i pacientit të parë (e diel 23 shkurt). Janë ende disa pacientë të shtruar me virus, por që tashmë kanë dalë negativë.

  Prince Espresso miku më i mirë i yjeve të Sunny Hill Festival
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni22 Prill 2024
  Sabreen ishte e vdekur para se ta shikonte apo ta mbante foshnjën e saj, shkruan BBC. Nëna e re e kishte mbajtur për...
  Bota/Rajoni22 Prill 2024
  Mangësitë me pavarësinë dhe integritetin e gjyqësorit; mungesa e mediave të pavarura; dhe korrupsioni në të gjitha nivelet e qeverisjes, në organet...
  Bota/Rajoni22 Prill 2024
  Një ekspert i OKB-së ka paralajmëruar se ekziston rreziku që sëmundjet mendore të manifestohen pas disa vitesh në mesin e banorëve të...
  Të tjera
  Lajme22 Prill 2024
  Pas dështimit të zgjedhjeve në veri, analisti Visar Ymeri ka thënë se nuk është “sovrane” qeverisja në atë vend ku kundërshtohet nga...
  Lajme22 Prill 2024
  Antigona Emini, aktiviste e PDK-së, është ndarë nga jeta në moshë të re. Dega e PDK-së në Gjilan ka shprehur ngushëllime për...
  Lajme22 Prill 2024
  Me Fahrije Hoti, Shyhrete Tahirin në njërën anë, e me Vasfije Krasniqin e Elhame Muçollin në anën tjetër, presidentja Vjosa Osmani paralajmëroi...
  Sport22 Prill 2024
  Gazetari italian Mirko Di Natale ka konfirmuar se Juventusi ka shprehur interesim për transferimin e sulmuesit kosovar Edon Zhegrova. ‘Bianconerët’ janë duke...
  Lajme22 Prill 2024
  Nol Nushi nga PSD-ja ka thënë që Partia Demokratike e Kosovës ka rënë në lojën e kryeministrit, Albin Kurti dhe se PDK-ja...
  Lajme22 Prill 2024
  Situata në Kosovë u diskutua në seancën e Këshillit të Sigurimit të Organizatës së Kombeve të Bashkuara. Vendi u përfaqësua nga presidentja...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.