×
Etiketë: madh
Lajme29 Shtator 2020
Policia e Kosovës, ka ndërmarrë një aksion në rajonin e Pejës, nën dyshimin për trafikim armësh. Në një përgjigje, Policia thotë se në këtë aksion kanë marrë pjesë Drejtoria për Hetimin e Krimit të Organizuar....
Lajme22 Shtator 2020
Në selinë e Organizatës së Veteranëve të Luftës ka vazhduar dorëzimi i dosjeve për të cilat thuhet se i takojnë Gjykatës Speciale. E derisa në këtë organizatë thonë se këto dokumente i takojnë Speciales dhe...
Lajme22 Shtator 2020
Emisari special i presidentit Donald Trump për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell, ka thënë se gjatë kësaj jave është bërë një progres i madh në Prishtinë dhe Beograd. Ai ka shkruar në Twitter se krerët e...
Lajme19 Shtator 2020
Mbrëmë në Karaçevë të Kamenicës është realizuar aksioni i Policisë së Kosovës, i cili kishte për qëllim kapjen dhe arrestimin e personave të përfshirë në veprimtari të paligjshme. Deri më tash janë arrestuar 35 persona...
Lajme18 Shtator 2020
Para pak orësh ka nisur një aksion i madh arrestimesh në shumë pjesë të vendit. Vetëm në Karaçevë janë arrestuar mbi 17 policë për lojëra ilegale te fatit, kontrabandim, trafikim me qenie njerëzore etj. Burime...
Kronika18 Shtator 2020
Enver Bekolli, 80-vjeçari nga Prishtina po vazhdon të jetë i zhdukur. Ish-ushtari i UÇK-së, Ridvan Tahiri, me anë të një postimi në Facebook, ka bërë të ditur se nesër do të nis një aksion i...
Lajme17 Shtator 2020
Njohësi i çështjeve ekonomike, Safet Gërxhaliu, ka reaguar pasi në Kuvend nuk ka kaluar Ligji për Rimëkëmbje Ekonomike. Sipas tij, është turp për secilin deputet, për të cilët pagën e marrin nga taksat e atyre...
Bota/Rajoni17 Shtator 2020
Një incident i zjarrit ndodhi mbrëmë vonë në Bresje të Fushë-Kosovës. Si pasojë e këtij zjarri është djegur thuajse e gjithë depoja e drurit që gjendet në këtë anë. Në një video të dërguar në...
Lajme15 Shtator 2020
Ambasadori palestinez në Beograd Muhammad Nabhan vlerësohet si ‘antishqiptari’ më i madh nga Milaim Zeka derisa mirëpret njohjen nga Izraeli. Ish-deputeti Milaim Zeka ka vlerësuar njohjen e Kosovës nga Izraeli, e premtuar me nënshkrimin e...
Lajme15 Shtator 2020
Homazhe para Teatrit Kombëtar, për të nderuar jetën dhe veprën e Adem Mikullovcit kanë bërë edhe kolegë dhe miq të tij. Ata me dhimbje kujtuan kohën sa kanë kaluar me të ndjerin. E vlerësuan lart...
Lajme15 Shtator 2020
Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani ka bërë homazhe para Teatrit Kombëtar në Prishtinë për artistin Adem Mikullovci, raporton Front Online. Ajo i shprehu ngushëllime familjarëve të Mikullovcit derisa tha se teatri ka humbur...
Vip15 Shtator 2020
Ka vdekur aktori Adem Mikullovci. Familjen Mikullovci e ka ngushëlluar, ministrja e Kulturës dhe Rinisë, Vlora Dumoshi. Dumoshi ka thënë se “Me pikëllim dhe me mërzi të madhe e mora lajmin për ndarjen nga jeta...
Lajme14 Shtator 2020
Kryetari i Sindikatës së Bashkuara të Arsimit, Shkencës dhe Kulturës, Rrahman Jashaj ka thënë së në të gjitha shkollat në Kosovë është duke u zhvilluar procesi mësimor. Jasharaj në një intervistë për Telegrafin, ka thënë...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.