×
Etiketë: 15
Vip30 Shtator 2020
Sot ka përfunduar edicioni i parë i Festivalit të Filmit “Art Without Limit International Film Festival”. Festivali ishte planifikuar të mbahet në kinemanë ‘Armata’ në Prishtinë, por për shkak të pandemisë COVID-19 është mbajtur online...
Lajme30 Shtator 2020
Prokuroria Speciale e Republikës së Kosovës, ka ngritur aktakuzë në Gjykatën Themelore në Prishtinë – Departamenti Speciale, kundër 15 të pandehurve për veprat penale falsifikimi i dokumenteve, legalizimi i përmbajtjes së rreme dhe shmangia nga...
Lajme29 Shtator 2020
Numri total i rasteve pozitive është 15.520 raste nga 66.624 persona të dyshimtë në virusin SARS-CoV-2 dhe 625 raste të vdekjes. Gjatë 24 orëve të fundit IKSHPK njoftoi se janë shëruar 142 pacientë derisa numri...
Bota/Rajoni28 Shtator 2020
Forcat armene dhe azerbajxhanase kanë hapur zjarr kundrejt njëra tjetrës në territorin e Nago-Karabakut. Në rrjet janë duke qarkulluar disa  foto teksa shihen një ushtar i Azerbajxhanit i lumtur pasi kishin vrarë ushtarët armenë. Të...
Lajme28 Shtator 2020
Qeveria e Kosovës miratoi sot 15 marrëveshje bashkëpunimi me Shqipërinë. Të njëjtat pritet të nënshkruhen të premten në mbledhjen e dy qeverive. Ndër të tjera, më 2 tetor në mbledhjen e dy qeverive pritet të...
Lajme26 Shtator 2020
Viti i ri akademik nuk do të fillojë me 1 tetor për studentët e vitit të parë, por vetëm për studentët e viteve vijuese, krejt kjo për shkak se ende nuk ka përfunduar procedura e...
Lajme25 Shtator 2020
Gjatë kësaj jave ka pas rënie të numrit të të infektuarve dhe të të vdekurve me virusin korona. Megjithatë, ende vazhdon të ketë raste të reja pozitive me COVID-19, ku gjatë 24 orëve të fundit...
Lajme21 Shtator 2020
Që nga marsi e deri më tani në Kosovë janë regjistruar 15 mijë e 63 persona të infektuar me koronavirus. Ka shkuar në 15 mijë e 63 numri i përgjithshëm i të infektuarve me koronavirus...
Lajme20 Shtator 2020
Numri i të infektuarve me Covid-19 në Kosovë ka arritur në 15 mijë. Vetëm gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe në laboratoret private me metodën RT-PCR, janë testuar...
Lajme19 Shtator 2020
Njohësit e sigurisë thonë se përfshirja e policëve në krime po ndodhë për shkak të vonesave të institucioneve Në operacionin e së premtes në Karaçevë, u arrestuan 35 persona që dyshohet që kanë shkelur Ligjin...
Lajme19 Shtator 2020
Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe në laboratoret private, janë testuar gjithsej 678 mostra të marra nga ShSKUK...
Lajme14 Shtator 2020
Dje janë bërë gjashtë muaj që kur në Kosovë u paraqiten rastet e para me virusin SARS-CoV-2 pozitiv. Që nga 13 marsi e deri më sot, në Kosovë pozitiv kanë rezultuar 14 mijë e 637...
Bota/Rajoni13 Shtator 2020
Një video e publikuar së fundmi në internet ka thyer zemrat e të gjithë atyre që e kanë parë. Në pamje shihet një baba i cili nuk heq dorë së kërkuari vogëlushen e tij e...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.