×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  ​Shqipëri, 130 raste të reja, 4 humbje jete dhe 23 të shëruar

  FrontOnline
  04 Gusht 2020

  Gjatë 24 orëve të fundit në Shqipëri janë konfirmuar 130 raste të reja me COVID-19, katër me përfundim fatal dhe 23 pacientë janë shëruar.

  Ministria e Shëndetësisë ka bërë të ditur se më së shumti raste janë regjistruar në Tiranë – 72, pasuar nga Shkodra me 13, Fieri 6, etj.

  “Gjatë 24 orëve të fundit janë kryer 546 testime. Janë shëruar 23 qytetarë, duke e çuar numrin e të shëruarve në 3054. Aktualisht ne spitalin infektiv dhe “Shefqet Ndroqi” po trajtohen 116 pacientë, ku 23 janë në terapi intensive, 7 prej të cilëve të intubuar. Fatkeqësisht, nuk e kanë fituar betejën me sëmundjen dy qytetarë nga Tirana, të dy 85-vjeç. Nuk kanë mundur të mbijetojnë në spitalin COVID-19 “Shefqet Ndroqi” edhe dy qytetare: një 79-vjeçare nga Mirdita dhe një 81-vjeçare nga Shkodra, me sëmundje bashkëshoqëruese”, thuhet në njoftim.

  Black Friday –  Eja dhe ndaj emocionet e zbritjes ekstreme në Comodita Home
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni18 Prill 2024
  Me kërkesë të prokurorisë së Shkodrës gjykata e këtij qyteti ka vendosur sekuestro ndaj pasurive dhe bizneseve të shtetasit Ago Gjolaj. Në...
  Bota/Rajoni18 Prill 2024
  Ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme, Igli Hasani, gjatë vizitës në Hagë zhvilloi një takim edhe me drejtorin e përgjithshëm të...
  Bota/Rajoni18 Prill 2024
  Ministrat e Jashtëm të G7-së po takohen për të diskutuar luftërat në Lindjen e Mesme dhe Ukrainën në ishullin italian të Capri....
  Të tjera
  Bota/Rajoni18 Prill 2024
  Me kërkesë të prokurorisë së Shkodrës gjykata e këtij qyteti ka vendosur sekuestro ndaj pasurive dhe bizneseve të shtetasit Ago Gjolaj. Në...
  Bota/Rajoni18 Prill 2024
  Ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme, Igli Hasani, gjatë vizitës në Hagë zhvilloi një takim edhe me drejtorin e përgjithshëm të...
  Lajme18 Prill 2024
  Një autobus me udhëtarë i kompanisë Bici Com, në orët e hershme të mëngjesit të së enjtes, ka arritur në Kosovë nga...
  Bota/Rajoni18 Prill 2024
  Ministrat e Jashtëm të G7-së po takohen për të diskutuar luftërat në Lindjen e Mesme dhe Ukrainën në ishullin italian të Capri....
  Lajme18 Prill 2024
  Komuna e Lipjanit, ka mbajtur akademi përkujtimore me rastin e 25-vjetorit të rënies së dëshmorëve dhe martirëve të kësaj komune, me ç’rast...
  Sport18 Prill 2024
  Andriy Lunin dikur ishte portieri i tretë i Real Madridit. Por, ukrainasi punoi fort dhe nuk u dorëzua asnjëherë për të arritur...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.