×
Etiketë: 23
Lajme01 Tetor 2020
Sot mbushen 23 vjet nga protestat e Lëvizjes Studentore të vitit 1997. Ishte Lëvizja Studentore e atëhershme që organizoi protestat, të cilat u organizuan për të kundërshtuar pushtimin e Kosovës nga Serbia dhe kthimin e...
Lajme29 Shtator 2020
Pa deputetin Arifi, ekzekutivi ka mbetur pa votën që i duhet për të kaluar ligje. Kështu ka deklaruar për Front Online, Eugen Cakolli nga KDI-ja. Ai tha se Arifi edhe pse është paraqitur për vuajtje...
Lajme26 Shtator 2020
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka kujtuar masakrën ndaj familjes Deliu në Abri të Epërme. Ai, përmes një statusi në Facebook, ka thënë se masakra në Abri të Epërme është një prej rreth 400 masakrave...
Lajme26 Shtator 2020
Në 22 vjetorin e masakrës në Abri të Epërme, Partia Demokratike e Kosovës ka përkujtuar 23 martirët e familjes Deliu. Sipas këtij subjekti politik, Kosova nuk do të rresht asnjëherë duke kërkuar drejtësi për të...
Lajme26 Shtator 2020
Ish- deputeti i Nismës, Milaim Zeka ka folur për zhvillimet e fundit rreth Gjykatës Speciale. Ai ka theksuar se arrestimet do të vazhdojnë edhe në ditët në vijim. ”Do të akuzohet edhe një këshilltar i...
Bota/Rajoni25 Shtator 2020
Një oficer policie është qëlluar sot në Stacionin Policor të Croydon në jug të Londrës. Oficeri është qëlluar nga një 23 vjeçar që ishte në qendrën e kujdestarisë në Windmill Lane. Ai u trajtua në...
Kronika18 Shtator 2020
Brenda një dite në rrugët e Kosovës janë shkaktuar 22 aksidentet trafiku me dëme materiale dhe 16 me të lënduar. Për 24 orë Polica e Kosovës ka shqiptuar 1 mijë e 209 tiketa trafiku. Ndërsa...
Bota/Rajoni16 Shtator 2020
Parlamenti i Malit të Zi seancën konstituive do ta mbajë më 23 shtator. Këtë e bëri të ditur kryetari i Kuvendit, Ivan Brajoviq, pas një takimi konsultativ me përfaqësuesit e listave zgjedhore. “Propozimi u pranua...
Bota/Rajoni15 Shtator 2020
Në Maqedoninë e Veriut të martën janë regjistruar nëntë të vdekur nga koronavirusi i ri, që shkakton sëmundjen COVID-19, ka bërë të ditur Ministria e Shëndetësisë në këtë shtet. Në mesin e viktimave janë edhe...
Lajme12 Shtator 2020
KEDS përmes një shkrimi adresuar mediave ka njoftuar se sot për shkak të punimeve shumë lagje në Prishtinë do të mbesin pa rrymë. Rryma do të ndalet sonte nga ora 23:00 deri në ora 11:00...
Lajme05 Shtator 2020
Sot bëhen 23 vjet nga vdekja e humanistes shqiptare, nobelistes Shën Tereza. Shën Tereza asnjë vepër të saj nuk e ka nisur pa adhuruar Zotin në Eukaristi. T'i përngjajmë edhe ne asaj me lutje e...
Bota/Rajoni23 Gusht 2020
Numri i të prekurve globalisht nga coronavirusi u rrit në 23 milionë, ndërsa deri më tani kanë ndërruar jetë 806 mijë persona. SHBA-ja e cila radhitet e para për nga numri i të infektuarve ka...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.