×
Etiketë: 130
Lajme04 Shtator 2020
Dy rastet e para të të infektuarve me virusin korona në Kosovë, u paraqitën më 13 mars. Prej kësaj kohe e deri më tash, numri i rasteve të infektuarve ka shkuar në 13 mijë e...
Lajme19 Gusht 2020
Qindra njerëz po presin në radhë para një institucioni financiar në Lagjen e Boshnjakëve, në Mitrovicë të Veriut, ku po bëhet tërheqja e ndihmës financiare prej 130 eurosh. Kjo shumë parash është pjesë e ndihmës...
Bota/Rajoni18 Gusht 2020
Gjatë 24 orëve të fundit në Maqedoninë Veriore janë konfirmuar 130 raste të reja me coronavirus nga gjithsej 1742 teste të bëra. Më së shumti raste janë regjistruar në Shkup 40, të pasuara nga Gostivari...
Lajme18 Gusht 2020
Mijëra serbë janë grumbulluar në “Lagjen e Boshnjakëve” në Mitrovicë, pa u kujdesur fare për distancën, si masë për parandalimin e përhapjes së koronavirusit. Ata po presin për të marrë asistencat mujore prej 130 nga...
Bota/Rajoni18 Gusht 2020
Gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar 130 raste të reja të Kovid-19, dy të vdekur dhe 152 të shëruar, ka bërë të ditur Ministria e Shëndetësisë e Maqedonisë së Veriut. Janë bërë gjithsej 1.742...
Ekonomi18 Gusht 2020
Ministria e Punës dhe Mirëqenies Sociale (MPMS) njofton se nga data 17 gusht 2020, në të gjitha Qendrat për Punë Sociale, ka filluar procesi njoftues dhe ankimor lidhur me vendimin për asistencën mujore, sipas masës...
Lajme17 Gusht 2020
Ministri i Punës dhe Mirëqenies Sociale, Skënder Reçica, ka bërë të ditur se të gjitha familjet që kanë aplikuar për asistencë mujorë në vlerë 130 euro dhe ende nuk i kanë marrë ato, mund të...
Bota/Rajoni04 Gusht 2020
Gjatë 24 orëve të fundit në Shqipëri janë konfirmuar 130 raste të reja me COVID-19, katër me përfundim fatal dhe 23 pacientë janë shëruar. Ministria e Shëndetësisë ka bërë të ditur se më së shumti...
Lajme25 Korrik 2020
Kryeministri i Kosovës Avdullah Hoti, ka dhënë detaje rreth numrit të persnave të cilët janë shtrirë në QKUK e spitalet tjera rajonale e që janë të prekur me Covid-19. Hoti theksoi se kapacitetet spitalore janë...
Bota/Rajoni21 Korrik 2020
Një shtetase britanike luftoi me koronavirusin për 130 ditë, sipas “Daily Mail”.  Fatima Bridle ka kaluar të gjithë kohën në spital ku qëndroi  në ventilim për 105 ditë. Bridle u infektua në një udhëtim në Marok....
Bota/Rajoni07 Korrik 2020
SHBA vazhdon të ketë shifra të larta të infeksioneve të reja me COVID-19. Shtetet e Bashkuara raportuan sot 44,953 raste të reja të koronavirusit dhe 325 vdekje të reja, sipas të dhënave nga Universiteti Johns...
Bota/Rajoni06 Korrik 2020
Në SHBA numri i të vdekurve si pasojë e koronavirusit i tejkaloi të 130 mijë vetët të hënën, ndërsa vendi po përballet me një rritje të konsiderueshme të infeksioneve. Shkalla e përgjithshme e vdekjeve në...
Lajme20 Qershor 2020
Në Ferizaj sot janë shëruar 7 pacientë me COVID-19, ndërsa nuk është shënuar asnjë rast i ri. Një njoftimin e Komunës bëhet e ditur se deri më tani janë shëruar 130 pacientë ndërsa vetëm 9...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.