Gjuha:
×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Dy të vdekur dhe 130 të infektuar me COVID-19 në Maqedoninë e Veriut

  FrontOnline
  18 Gusht 2020

  Gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar 130 raste të reja të Kovid-19, dy të vdekur dhe 152 të shëruar, ka bërë të ditur Ministria e Shëndetësisë e Maqedonisë së Veriut.
  Janë bërë gjithsej 1.742 testime. Nga rastet e reja me Kovid-19 në Shkup janë 40, në Kumanovë-6, në Shtip 13, në Prileo 5, në Tetovë 13, Strugë 4, Manastir 3, Ohër 6, Kavadar 2, Gostivar 18, Strumicë një, Probishtip 2, Berovë një, Vinicë pesë, Dellçevë 4 dhe Kërçovë 7.

  /Front Online/

  KEDS njofton se këto vende do mbesin pa energji elektrike
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni09 Qershor 2023
  Presidenti serb, Aleksandar Vuçiq, i cili është në shënjestër të protestave në Beograd, nuk është dukur kurrë më i humbur sesa kur...
  Bota/Rajoni09 Qershor 2023
  Ish-kryeministri britanik Boris Johnson do të japë dorëheqje nga pozita e deputetit me efekt të menjëhershëm pas marrjes së raportit “Partygate”. Raporti...
  Bota/Rajoni09 Qershor 2023
  Një aksident i rëndë ka ndodhur në qendër të Rrogozhinës, ku drejtuesi i një mjeti ka aksidentuar dy fëmijë dhe më pas...
  Të tjera
  Lajme09 Qershor 2023
  Blerim Vela, shef i stafit të presidentes së Kosovës, Vjosa Osmani, ka njoftuar të premten se Policia e Serbisë e ka arrestuar...
  Lajme09 Qershor 2023
  Mbrëmjen e së enjtes Tregu i Gjelbër në Prishtinë u kaplua nga zjarri. Vendi shumëngjyrësh ku ekspozoheshin shumë produkte, u bë shkrumb...
  Bota/Rajoni09 Qershor 2023
  Një aksident i rëndë ka ndodhur në qendër të Rrogozhinës, ku drejtuesi i një mjeti ka aksidentuar dy fëmijë dhe më pas...
  Lajme09 Qershor 2023
  Një aksident trafiku ka ndodhur në fshatin Brod të Shtërpcës, ku janë lënduar dy persona. Këtë për Front Online e ka konfirmuar...
  Lajme09 Qershor 2023
  Kryetari i Zveçanit, Ilir Peci, tash e dy javë pozitën e tij po e ushtron nga zyra e gjendjes civile në fshatin...
  Lajme09 Qershor 2023
  KEDS ka njoftuar se gjatë ditëve të ardhshme do të ketë ndërprerje të energjisë elektrike në disa qytete të Kosovës. Në njoftimin...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.