×
 • Lajme
 • Front TV
 • Front TV

  Zemaj tregon për intensitetin e punës, formohen disa borde e hapen procedura për sigurim të testeve serologjike

  FrontOnline
  17 Korrik 2020

  Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, i shoqëruar nga kreu i Policisë së Kosovës, Rashit Qalaj e përfaqësues nga IKShPK-ja, ka folur në lidhje me angazhimet që kjo ministri ka pasur gjatë kësaj periudhe të fundit, raporton IndeksOnline.

  Zemaj në konferencën për gazetarë ka treguar se ministria që ai drejton ka shtuar intensitetin e punës dhe se, brenda kësaj jave kanë formuar bordin për licencimin e institucioneve private për bërjen e testimeve për Covid-19.

  “Në këtë aspekt janë hapur procedurat për sigurimin e aparaturave dhe testet serologjike që mund të na mundësojnë ta shohim imunitetin te qytetarët”, tha Zemaj.

  Tutje Zemaj ka njoftuar se kanë ndërmarrë disa veprime të reja duke formuar borde e duke fuqizuar kapacitetet me rekrutimin e 200 profesionistëve në QKUK, në QKMF-të brenda Kosovës.

  https://www.facebook.com/FrontOnlineMedia/videos/642155790037459/

   

  Maturantët e shkollës së mjekësisë “Dr. Ali Sokoli”, në ekskuzion në hotelin me pesë yje
  Nga Rubrika
  Kronika18 Prill 2024
  72 aksidente kanë ndodhur në 24 orët e fundit në vendin tonë. 21 prej tyre kanë qenë me të lënduar dhe 51...
  Lajme18 Prill 2024
  Oda Ekonomike e Kosovës ka reaguar pas ndalimit të djeshëm të qytetarëve të Kosovës nga ana e autoritetet serbe në kufirin mes...
  Lajme18 Prill 2024
  Është mbajtur ceremonia e diplomimit të gjeneratës së 59-të të Policisë së Kosovës. Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti në fjalimin e tij...
  Të tjera
  Kronika18 Prill 2024
  Tre të dyshuar janë arrestuar dje në Ferizaj, pasi në veturën e tyre policia gjeti kokainë, marihuanë, letra mbështjellëse dhe grinder për...
  Kronika18 Prill 2024
  Dy persona janë arrestuar në Prishtinë nën dyshimin se kanë vënë në qarkullim para të falsifikuara. Sipas raportit policor, me vendim të...
  Lajme18 Prill 2024
  Kryetari i komunës së Gjilanit, Alban Hyseni, ka bërë të ditur se komuna që ai udhëheq ka vendosur që për herë të...
  Kronika18 Prill 2024
  Një person është arrestuar në Podujevë pasi që i njëjti pas një zënke që kishte pasur me viktimën mashkull kosovare, dyshohet se...
  Kronika18 Prill 2024
  Në orët e para të ditës së sotme është dëgjuar një shpërthim në pjesën veriore të vendit, ku dyshohet se është hedhur...
  Kronika18 Prill 2024
  Policia në Ferizaj ka ndaluar shoferin me iniciale B.S., i moshës 44-vjeçare në fshatin Babush, i cili po drejtonte veturën me afat...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.