×
 • Lajme
 • Lajme

  Zemaj takohet me gastronomët, bisedohet për masat e reja

  FrontOnline
  19 Gusht 2020

  Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj ka takuar përfaqësuesit e Shoqatës së Gastronomëve të Kosovës.

  Në këtë takim siç ka treguar Zemaj është biseduar për masat e reja që do të merren nga qeveria në ditët në vijim.

  Ministri Zemaj dhe gastronomët thuhet të jenë dakorduar për zbatimin e rregullave për parandalimin e përhapjes së virusit korona.

  “Me përfaqësuesit e Shoqatës së Gastronomeve, Petrit Kllokoqi dhe gastronomë nga qytetet e ndryshme të Kosovës bisedova për masat e reja që do të mirren nga qeveria në ditët në vijim. U dakorduam se të gjithë se bashku duhet t’i zbatojmë rregullat për të parandaluar përhapjen e virusit sikurse dhe udhëzimet që dalin nga Manuali për Mbrojtje nga Përhapja e Covid19. Jemi të vetëdijshëm se pandemia nuk po e dëmton vetëm shëndetin tonë, por ka shkaktuar dëme të mëdha edhe në ekonomi dhe po rrezikon funksionimin e bizneseve. E më këtë po e cenon edhe mbijetesën ekonomike të shumë familjeve. Sqarova se jam i gatshëm që në çdo moment të takoj përfaqësuesit e bizneseve dhe këta të shohin nga afër angazhimet tona në luftën kundër virusit”, ka shkruar Zemaj.

  Dyfish n’plus me ArtMotion
  Nga Rubrika
  Lajme15 Korrik 2024
  Inspektorati Policor i Kosovës ka publikuar raportin e inspektimit të jashtëzakonshëm lidhur me “Vlerësimin e trajtimit dhe procedimit të rasteve të trafikimit...
  Lajme15 Korrik 2024
  Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, bashkë me ministren e Ekonomisë, Artane Rizvanolli dhe ministrin e Financave, Punës dhe Transfereve, Hekuran Murati takoi...
  Lajme15 Korrik 2024
  Asamblisti i Partisë Demokratike të Kosovës në Prishtinë, Granit Geci, koalicionin e lidhur të hënë mesë LDK-AAK në këtë komunë, po e...
  Të tjera
  Sport15 Korrik 2024
  Xherdan Shaqiri njoftoi sot për pensionimin nga Kombëtarja e Zvicrës, të cilës i dha shumë gjatë 14 vjetëve sa luajti atje. Ylli...
  Lajme15 Korrik 2024
  Drejtori i IKD-së, Ehat Miftaraj, ka reaguar lidhur me debatin e fundit rreth çmimeve në plazhet e Shqipërisë. Miftaraj ka theksuar se...
  Lajme15 Korrik 2024
  Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani, ka pritur sot në takim ambasadorin e Mbretërisë së Bashkuar në Kosovë, Jonathan Hargreaves, me...
  Lajme15 Korrik 2024
  Forcat e Armatosura Shqiptare do të marrin një ndihmë prej 13 milionë eurosh nga Bashkimi Europian. Këshilli Europian e ka miratuar sot...
  Lajme15 Korrik 2024
  Ministria e Drejtësisë i ka publikuar vendimet për emërimin e 100 noterëve të rinj të cilët janë përzgjedhur përmes dy proceseve, atij...
  Lifestyle15 Korrik 2024
  Kur vjen puna te humbja e peshës, terma të tilla si “kalori të pakta”, “zero kalori” dhe “prerja e kalorive” janë hedhur...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.