×
 • Lajme
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Vuçiq: Kam folur me Macronin, rinisja e dialogut është çështje ditësh

  FrontOnline
  24 Qershor 2020

  Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçic, ka folur para takimeve të 25 qershorit që do t’i ketë me udhëheqësit e institucioneve të Bashkimit Evropian në Bruksel.

  Vuçiq ka thënë se dialogu do të rinis shumë shpejtë dhe se një gjë e tillë është thjeshtë çështje ditësh.

  “Vërtetë shumë shpejtë, nuk është çështje muajsh, por ditësh”, ka thënë Vuçiq për “Tanjug” gjatë vizitës së tij në Moskë.

  I pyetur për një takim të mundshëm gjatë verës, kreu i shtetit serb ka thënë se “me siguri që do të ketë bisedime, por nëse do të ketë ndonjë ndryshim apo jo, do të shohim”.

  Derisa ai nuk ka mundur që të konfirmoj nëse Franca do të organizojë Samitin e Parisit më 17 korrik në Paris.

  Presidenti i Serbisë gjithashtu ka konfirmuar që ka biseduar edhe me presidentin e Francës, Emanuel Macron, por nuk ka dashur që të japë detaje më shumë.

  Vuçiq nesër do të qëndrojë për vizitë zyrtare në Bruksel, derisa më pas do të udhëtojë drejt Shteteve të Bashkuara të Amerikës për takimin e organizuar nga emisari i Trump, Richard Grenell.

   Petrol Company  prin me çmime me të lira në derivate dhe shumë oferta të tjera
  Nga Rubrika
  Lajme25 Maj 2024
  Ish-zëvendësministri i Mbrojtjes, Burim Ramadani, fushatën e Serbisë kundër Kosovës për anëtarësimin për asocim në Asamblenë Parlamentare të NATO-s e sheh të...
  Lajme25 Maj 2024
  Qendra Kombëtare për Menaxhim Kufitar ka ftuar qytetarët të cilët planifikojnë të udhëtojnë përmes pikave kalimeve kufitare me Serbinë, që të shtunën...
  Lajme25 Maj 2024
  Ish-kryenegociatori për dialogun Kosovë-Serbi për Front Online thotë se me këtë mendësi të Qeverisë ‘Kurti’, Serbia në Kosovë do të gjejë hapësirë...
  Të tjera
  Lajme25 Maj 2024
  Moti sot parashihet të jetë i vranët dhe dhe me intervale me diell. Vranësirat gjatë ditës në disa vende parashihen të sjellin...
  Lajme25 Maj 2024
  Regjistrimi i popullsisë, Kastrati: Kemi kaluar shifrën prej 1.5 milion Dje në Kosovë ka përfunduar procesi i regjistrimit të popullsisë, ekonomive familjare...
  Lajme25 Maj 2024
  Presidentja e vendit, Vjosa Osmani, është takuar sot me zyrtarë të Qatar Development Fund ku u diskutua mbi mbështetjen e projekteve në...
  Lajme24 Maj 2024
  Kryetari i LDK-së, Lumir Abdixhiku, ka qenë për vizitë në dy fshatra të Podujevës, Obrançë e Sfeçël. Ai i ka falënderuar qytetarët...
  Vip24 Maj 2024
  Prej disa kohësh është zhdukur nga rrjetet sociale duke marrë pushim nga jeta publike dhe kjo me arsye. Prive zbulon se Arta...
  Bota/Rajoni24 Maj 2024
  Një 42-vjeçare shqiptare është arrestuar për tentativë të dyfishtë vrasjeje në Pavia të Italisë. Mediat italiane bëjnë me dije se 42-vjeçarja ka...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.