×
Etiketë: çështje
Bota/Rajoni28 Shtator 2020
Komandanti i KFOR-it gjeneral-major Michele Risi ka deklaruar gjatë një konference të Fondacionit të Kolegjit të Mbrojtjes së NATO-s në Romë, se formimi i asociacionit të komunave me shumicë serbe është çështje e diskutueshme e...
Lajme24 Shtator 2020
Analistët janë të mendimit se çështja e Asociacionit nuk duhet të jetë në tryezën e bisedimeve. Analisti politik, Ramush Tahiri, në një prononcim për portalin Front Online tha se tema e Asociacionit është mbyllur me...
Ekonomi18 Shtator 2020
Përfaqësues të Ministrisë së Financave kanë thënë se së shpejti pritet udhëzimi administrativ për heqjen e pagesës së tatimit, që ishte si kush për regjistrimin e automjeteve. Por, në anën tjetër përfaqësuesit e komunave po...
Lajme15 Shtator 2020
Kryetari i Nisma Fatmir Limaj është shprehur prerë sa i përket asociacionit të komunave me shumicë serbe, formimin e të cilit po e kërkon Serbia, duke thënë se kjo çështje është e mbyllur për Kosovën,...
Lajme15 Shtator 2020
Deputeti i PDK-së Sejdi Hoxha ka ripërsëritur qëndrimin e partisë së tij lidhur me takimin e Washingtonit ku Kosova dhe Serbia nënshkruan marrëveshje ekonomike me SHBA-në. Hoxha në Info Magazine të Klan Kosovës ka thënë...
Lajme15 Shtator 2020
Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani, deklaroi sot se nuk ka alternativë tjetër përpos dialogut, por e quajti një gabim serioz hapjen e çështjeve të mbyllura ndër vite me Serbinë për rregullimin e brendshëm,...
Lajme14 Shtator 2020
Ish- këshilltari i lartë në departamentin amerikan të shtetit, David Phillips thotë se administrata e Presidentit amerikan, Donald Trump e ka lënë anash Kosovën, duke u marrë më shumë me çështje teknike se sa përmbajtësore...
Lajme10 Shtator 2020
Pas përfundimit të takimit ndërmjet tre liderëve të partive në pushtet, lideri i AAK-së, Ramush Haradinaj, shkurt para media tha se ky takim ka qenë i dobishëm, raporton Front Online. “I kom ftuar në këtë...
Bota/Rajoni09 Shtator 2020
Sekretariati për Çështje Evropiane në flakë. Diku pak para orës 07:00, zjarrfikësit kanë marrë telefonatën nga ku informohen se ka rënë zjarr në Sekretariatin për Çështje Evropianë. Me shume se 4 makina zjarrfikëse janë në...
Bota/Rajoni06 Shtator 2020
Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq ndodhet në Bruksel, ku sipas mediave serbe, e presin takime me zyrtarët e BE-së. Ai ka theksuar se bisedimet do të zhvillohen rreth tri çështjeve të rëndësishme. “E para ka...
Lajme02 Shtator 2020
Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës, Ferat Shala në një intervistë për Front Online, ka folur edhe për menaxhimin e pandemisë me virusin Covid-19. Ai tha se në vend po ka lojëra me numra dhe...
Bota/Rajoni02 Shtator 2020
Politikani me prejardhje shqiptare, Dritan Abazoviq, bartës i listës i koalicionit “E zeza mbi të bardhën” ka deklaruar se do të jetë kundër, nëse në rend dite të qeverisë së ardhshme malazeze vihet tërheqja e...
Bota/Rajoni31 Gusht 2020
Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, deklaroi sot, në prag të vizitës në Uashington, se ai beson se do të jetë e mundur të arrihet një marrëveshje për çështje të rëndësishme për Beogradin dhe Prishtinën. "Ne...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.