Gjuha:
×
Etiketë: folur
Lajme07 Shtator 2020
I dërguari i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Mirosllav Lajçak ka thënë të hënën se në dialogun e zhvilluar mes përfaqësuesve të këtyre dy shteteve në Bruksel, është arritur përparim i plotë në diskutimet rreth...
Lajme03 Shtator 2020
Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, pas takimit të mbajtur në Shtëpinë e Bardhë në Washington në mes të delegacionit të Kosovës dhe Serbisë ka bërë të ditur se në takim nuk është shtruar çështja e...
Lajme03 Shtator 2020
Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, pas takimit të mbajtur në shtëpinë e Bardhë në Washington në mes të delegacionit të Kosovës dhe Serbisë, i është adresuar mediave, raporton Front Online. Ai ka thënë se çështja...
Lajme18 Gusht 2020
Kryetari i Komunës së Deçanit Bashkim Ramosaj, ka deklaruar se punimet në rrugën Deçan-Plavë kanë filluar ditën e djeshme dhe janë duke vazhduar. Punimet në këtë segment rrugor ishin ndërprerë të dielën. “Punimet kanë filluar...
Lajme16 Gusht 2020
Lidhja Demokratike e Kosovës nuk e ka diskutuar kandidatin për President të vendit, as brenda partisë e as me partitë e koalicionit. Kreu i partisë, Isa Mustafa, në një përgjigje për Gazetën Express ka thënë...
Bota/Rajoni21 Korrik 2020
Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo, është duke zhvilluar vizitë zyrtare në Britaninë e Madhe, ku është takuar me kryeministrin Boris Johnson. “Vizitë konstruktive me Boris Johnson-in sot”, shkroi kryediplomati amerikan në Tëitter. “Marrëdhëniet e...
Auto07 Korrik 2020
Një dorezë që përkthen gjuhën e shenjave në të folur në kohë reale është krijuar nga shkencëtarët, duke bërë të mundur që personat e shurdhër të komunikojnë drejtpërdrejt me këdo pa patur nevojë për një...
Lajme29 Qershor 2020
Sot gjatë ditës në disa media është raportuar se kryeparlamentrja Vjosa Osmani ka kërkuar mbrojtje nga KFOR’i si dhe ka lajmëruar ambasadorët se deptetët e Kuvendit po tentojnë zhbërjen e Gjykatës Speciale. Nga kabineti i...
Bota/Rajoni24 Qershor 2020
Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçic, ka folur para takimeve të 25 qershorit që do t’i ketë me udhëheqësit e institucioneve të Bashkimit Evropian në Bruksel. Vuçiq ka thënë se dialogu do të rinis shumë shpejtë...
Bota/Rajoni24 Qershor 2020
Presidenti i Serbisë, Aleksander Vucic, ka folur para takimeve të 25 qershorit që do t’i ketë me udhëheqësit e institucioneve të Bashkimit Evropian në Bruksel. Vucic ka thënë se dialogu do të rinis shumë shpejtë...
Front TV17 Qershor 2020
Duke folur për dialogun, i cili sipas zyrtarë kosovarë dhe atyre ndërkombëtarë pritet të marrë epilog përfundimtarë, Krasniqi nga Nisma ka thënë për Front Online se roli i Presidentit Hashim Thaçi karshi këtyre bisedimeve nuk ka qenë...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.