Lajme

Veliu takon këshilltarin e Lajçakut, diskutojnë mbi dialogun

Veliu takon këshilltarin e Lajçakut, diskutojnë mbi dialogun
12:07 | 02 Korrik 2020

Ministri i Punëve të Brendshme, Agim Veliu, priti në takim Umerr Arthur Al-Khatib, këshilltarin politik dhe udhëheqësin e zyrës së Përfaqësuesit Special të BE-së për Dialogun Prishtinë-Beograd, Miroslav Lajçak.

“Temë kryesore e këtij takimi ishte dialogu në mes të dy shteteve, me theks të veçantë marrëveshjet e dialogut të cilat ndërlidhin Ministrinë e Punëve të Brendshme.

Ministri Veliu u zotua se Kosova është e përkushtuar për dialogun dhe se gjitha çështjet që janë në kuadër të MPB-së do të shtyhen dhe avancohen me një përkushtim të jashtëzakonshëm, marrë parasysh rëndësinë e rrumbullaksimit të këtij procesi të rëndësishëm për vendin tonë”, thuhet në njoftimin për media.

Black Friday –  Eja dhe ndaj emocionet e zbritjes ekstreme në Comodita Home

Të tjera