×
Etiketë: diskutojnë
Bota/Rajoni30 Shtator 2020
Në vigjilje të takimit mes dy qeverive shqiptare, asaj të Kosovës dhe Shqipërisë, ministri i Ekonomisë dhe Ambientit, Blerim Kuçi priti ambasadorin shqiptar, Qemal Minxhozi. Në këtë takim u diskutua për marrëveshjet që do të...
Lajme29 Shtator 2020
Kryeministri i Qeverisë së Republikës së Kosovës, Avdullah Hoti, është takuar sot me anëtarët e Bordit të Asociacionit të Komunave të Kosovës. Kështu kanë njoftuar nga Qeveria përmes një komunikate për media. Hoti sipas njoftimit,...
Lajme29 Shtator 2020
Ministrja e Financave, Hykmete Bajrami, priti sot në takim ambasadorin italian në Prishtinë, Nicola Orlando, me të cilin ka biseduar në lidhje me fuqizimin e bashkëpunimit ndërmjet Kosovës dhe Italisë në fushën e ekonomisë dhe...
Lajme28 Shtator 2020
Ministri i Drejtësisë, Selim Selimi, ka takuar sot përfaqësuesit e sindikatës së Shërbimit Korrektues të Kosovës. Në këtë takim u diskutua për kërkesën e tyre për kompensim shtesë, mbi pagën bazë në betejën kundër pandemisë...
Lajme24 Shtator 2020
Kryeministri Avdullah Hoti, i shoqëruar nga ministri i Infrastrukturës, Arban Abrashi priti në takim sot përfaqësuesit e Korporatës Financiare të SHBA-së për Zhvillim Ndërkombëtar (DFC), Caleb McCarry, Brian Martalus dhe John Jovanovic, bashkë me ambasadorin...
Lajme24 Shtator 2020
Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës Meliza Haradinaj Stublla ka pritur sot në një takim zyrtar ambasadorin e Shqipërisë në Kosovë Qemal Minxhozi. Ministrja Haradinaj dhe ambasadori Minxhozi kanë biseduar për përgatitjet para mbledhjes...
Lajme22 Shtator 2020
Ministri i Punëve të Brendshme Agim Veli, ka pritur Kryetarin e Autoritetit Kosovar të Konkurrencës, Valon Prestreshi, me të cilin ka biseduar për aktivitetet që lidhet mes dy institucioneve në luftimin e monopoleve që potencialisht...
Lajme16 Shtator 2020
Zëvendëskryeministri i parë i Kosovës, Besnik Tahiri ka zhvilluar një takim me homologun e tij nga Maqedonia Veriore, Artan Grubi me të cilin ka diskutuar për marrëdhëniet ndërshtetërore, integrimet evropiane dhe angazhimet e të dyja...
Lajme11 Shtator 2020
Ministri i Arsimit dhe Shkencës (MASH), Ramë Likaj është takuar sot me ministrin e Shëndetësisë (MSH), Armend Zemaj. Në këtë takim është diskutuar për përgatitjen për fillimin e vitit të ri shkollor ku thuhet se...
Lajme10 Shtator 2020
Kryetari i Nisma’s Socialdemokrat, Fatmir Limaj, pas përfundimit të takimit që pati më dy liderët e partive politike në pushtet tha se çështja e presidentit nuk ka qenë temë e takimit, raporton Front Online. “Çështja...
Lajme01 Shtator 2020
Oda Ekonomike Amerikane në Kosovë organizoi një forum virtual gjatë të cilit u diskutua strategjia e investimeve të Fondit Pensional si dhe mundësitë që ofrohen për sektorin privat në Kosovë. Gjatë këtij forumi, përfaqësuesit e...
Lajme27 Gusht 2020
Të enjten në Bruksel do të zhvillohet takimi në nivel të ekspertëve, në kuadër të dialogut mes Kosovës dhe Serbisë, që ndërmjetësohet nga Bashkimin Evropian. Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, ka bërë të ditur dje...
Lajme24 Gusht 2020
Përfaqësuesit e Odës së Afarizmit të Kosovës (OAK) pritën në takim ministrin e Ekonomisë dhe Ambientit, Blerim Kuçi. Në këtë takim është diskutuar rreth rimëkëmbjes ekonomike, mungesa së ligjeve të harmonizuara me njëra - tjetrën...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.