Bota/Rajoni

Vdes nga koronavirusi ish-kryetari i bashkisë së Lushnjes

Vdes nga koronavirusi ish-kryetari i bashkisë së Lushnjes
10:28 | 18 Gusht 2020

Ka ndërruar jetë nga Covid-19 ish-kryetari i bashkisë së Lushnjes, Albert Sanxhaku.

Sanxhaku kishte disa ditë që ishte prekur nga Covid-19 dhe pas shtrimit në spitalin Infektiv u dërgua drejt Turqisë për një trajtim më të mirë.

Sipas informacioneve të marra, i ndjeri ka ndërruar jetë pas mesnate. Sanxhaku ka qenë kryetar i bashkisë së Lushnjes përgjatë viteve 2007 – 2011. /tch

Kush ështe kosovari THE VICTOR që synon tregun e jashtëm? (video)

Të tjera