×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Trump: Po thonë se vendosja e maskës është patriotizëm, askush s’është më patriot se unë

  FrontOnline
  21 Korrik 2020

  Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, ka filluar të flasë mirë për maskat, ndonëse deri vonë asnjëherë nuk ishte parë në publik duke e vendosur një të tillë.

  Përmes një postimi në Twitter, ai ka thënë se përdorimi i maskës po vlerësohet si akti patriotik nga shumë njerëz dhe ka pretenduar se askush nuk është më patriot se vetë ai, duke shtuar se është president i parapëlqyer i amerikanëve.

  “Ne jemi të bashkuar në përpjekjen tonë për ta mposhtur virusin e padukshëm kinez dhe shumë njerëz thonë se është patriotike të vendoset maska, kur nuk mund të mbani distancë sociale. Askush nuk është më patriotik se unë, presidenti juaj i parapëlqyer”, ka shkruar kreu i Shtëpisë së Bardhë.

  Për më tepër, presidenti njoftoi se do t’i rifillojë konferencat ditore për koronavirusin, të cilat i kishte ndërprerë befasisht në prill pasi ishte kritikuar gjerësisht kur kishte bërë thirrje për përdorim të zbardhuesit si mënyrë e mundshme për luftimin e koronavirusit.

  Shtetet e Bashkuara janë në vendin e parë në botë për numrin e rasteve dhe viktimave të koronavirusit. Deri më tani, atje janë regjistruar më shumë se 3.8 milionë të infektuar dhe rreth 140 mijë të vdekur.

  KEDS njofton për punime në rrjet, në këto komuna do ketë ndërprerje të rrymës
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni01 Mars 2024
  Këshilltarja politike e Kryeministrit Albin Kurti për Luginën e Preshevës, Ardita Sinani, ka publikuar pamje të rralla kur ishte votuar në Preshevë...
  Bota/Rajoni01 Mars 2024
  Njëmbëdhjetë persona janë shtruar në spital dhe rreth 130 janë evakuuar pasi një zjarr i madh shpërtheu në një ndërtesë banimi në...
  Bota/Rajoni01 Mars 2024
  Ndarja e fondeve për Ukrainën është thelbësore. Kështu deklaroi kreu i Pentagonit, Lloyd Austin, duke nënvizuar se nëse Ukraina humbet luftën, vendet...
  Të tjera
  Vip01 Mars 2024
  Artistja e njohur shqiptare, Xhensila Myrtezaj është duke përgatitur një projekt të ri muzikor edhe pas raportimeve të shumta për ndarjen nga...
  Lajme01 Mars 2024
  Ish-ministri i Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli ka deklaruar për Front Online se çështja e dinarit nuk është dashur fare të jetë...
  Bota/Rajoni01 Mars 2024
  Ndarja e fondeve për Ukrainën është thelbësore. Kështu deklaroi kreu i Pentagonit, Lloyd Austin, duke nënvizuar se nëse Ukraina humbet luftën, vendet...
  Bota/Rajoni01 Mars 2024
  Pas vrasjeve të ditës së djeshme të banorëve të Gazës nga ushtria izraelite, kur mbetën të vdekur më shumë se 100 palestinezë,...
  Sport01 Mars 2024
  Arda Guler nuk pritet të rrisë rolin e tij në Real Madrid në sezonin e ardhshëm. Reprezentuesi turk ka përjetuar një fillim...
  Lajme01 Mars 2024
  Deputetët opozitarë  e kanë quajtur gabim të rëndë mospjesëmarrjen e kryeministrit në këtë Samitin rajonal që u mbajt në Tiranë, ndërkaq kërkojnë...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.