×
Etiketë: sështë
Lajme18 Shtator 2020
Në Kuvend të Kosovës është duke u mbajtur interpelanca për ministrin e Arsimit, Ramë Likaj, e thirrur nga Lëvizja Vetëvendosje. Pas deklarimit të LVV-së, LDK-së e PDK-së, kryetarja Vjosa Osmani ka kërkuar nga Vetëvendosje që...
Lajme17 Shtator 2020
Deputetja e Kuvendit të Kosovës, Ariana Musliu-Shoshi tha se duket e çuditshme dhe e pazakontë, por është fakt që deputetët nuk kanë zyrë për punë në objektin e Parlamentit të Kosovës. Musliu-Shoshi shtoi se kjo...
Lajme07 Shtator 2020
Zyrtari i Lidhjes Demokratike e Kosovës, Bajram Geci, po ndjen lehtësim pasi Vjosa Osmani tha se nuk është më në LDK. Përmes një postimi në llogarinë e tij në Facebook, Shefi i Kabinetit të Agim...
Lajme03 Shtator 2020
Franklin Ben Hodges, ish kryekomandant i Forcave Tokësore Amerikane në Evropë ka thënë se SHBA-ja dhe BE-ja duhet t’i vazhdojnë përpjekjet për integrimin perëndimor të Serbisë, gjë që sipas tij ofron mundësi për zgjidhje paqësore...
Lajme28 Gusht 2020
Përfaqësuesi special i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë – Serbi, Miroslav Lajçak, ka thënë se ideja e korrigjimit të kufijve dhe shkëmbimit të territoreve mes dy vendeve s’është në agjendën e dialogut që ai ndërmjetëson....
Lajme12 Gusht 2020
Kreu i Lidhjes Demokratike të Kosovës i cili pak ditë më parë është shëruar nga Covid 19, u është kthyer punëve në parti. Në një prononcim për T7, të cilin Isa Mustafa e ka dhënë...
Lajme05 Gusht 2020
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka thënë se është shumë e dhimbshme të shohësh se sa është dëmtuar puna e bujqve pas breshrit dhe rrebesheve të shiut në vend. Sipas tij, Kosova duhet të bëjë...
Bota/Rajoni05 Gusht 2020
Në dhjetor 2019, koronavirusi u përhap fillimisht në Wuhan të Kinës. Por, disa javë më vonë, virusi i njohur si COVID-19, u bë një pandemi globale. Shkencëtarët, zyrtarët shëndetësorë dhe qeveritë në të gjithë botën...
Bota/Rajoni02 Gusht 2020
Presidenti i Malit të Zi, Milo Djukanovic, u deklarua se nuk do të pushoj deri në frymën e fundit të punoj për krijimin e Kishës së Malit të Zi. Ligji i ri miratuar nga Mali...
Lajme01 Gusht 2020
Deputeti i VV-së, Fitim Uka, ka shpërndarë në rrjetin social Facebook disa fotografi se si punohej me orar të zgjatur në kohën e ministrit, Arben Vitia. Uka thotë se në atë kohë punohej me orar...
Lajme29 Korrik 2020
Gjatë raportimit të ministrit të Punëve të Brendshme në Komisionin për Siguri janë përplasur deputetët e Lëvizjes Vetëvendosje dhe Partisë Demokratike të Kosovës, konkretisht Rexhep Selimi me Ganimete Musliun dhe Ilmi Reçicën. Anëtarja e PDK’së...
Lajme29 Korrik 2020
“Nëse ka dokumente, Vuçiq do të përgjigjet në përputhje me interesat tona kombëtare”. Ministri i Jashtëm serb Ivica Daçiq thotë se, ashtu si qytetarët e tjerë, ai mësoi përmes mediave se BE do t’i japë...
Bota/Rajoni21 Korrik 2020
Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, ka filluar të flasë mirë për maskat, ndonëse deri vonë asnjëherë nuk ishte parë në publik duke e vendosur një të tillë. Përmes një postimi në Twitter, ai...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.