×
Etiketë: thonë
Lajme29 Shtator 2020
Pas skandalit me Volkswagen, në të cilin u zbulua se kompania kishte mashtruar në emetimet e CO2 nga më shumë se 11 milionë automobila, gjithnjë e më shumë qytete evropiane po vendosin kufizime ose ndalime...
Lajme28 Shtator 2020
Takimi i radhës ndërmjet Kosovës dhe Serbisë që ishte planifikuar të mbahej sot në Bruksel, është shtyrë për një kohë të pacaktuar. Shtyrja e këtij takimi ka ndodhur shkaku i situatës së krijuar nga pandemia...
Bota/Rajoni22 Shtator 2020
Gazeta amerikane “Washington Post” shprehet në raportin e ri se CIA vlerësoi se presidenti rus dhe ndihmësit e tij ishin të njohur për ndërhyrjen e Rusisë në zgjedhjet në Shtetet e Bashkuara në vitin 2020....
Lajme19 Shtator 2020
Natën nuk i ndalin të lehurat. Të rralla nuk i kanë as sulmet ndaj njerëzve si kur bëhet terr ashtu edhe ditën. Sipas Drejtorisë së Shëndetësisë në Komunën e Prishtinës të paktën 33 veta kanë...
Lajme19 Shtator 2020
Njohësit e sigurisë thonë se përfshirja e policëve në krime po ndodhë për shkak të vonesave të institucioneve Në operacionin e së premtes në Karaçevë, u arrestuan 35 persona që dyshohet që kanë shkelur Ligjin...
Ekonomi18 Shtator 2020
Përfaqësues të Ministrisë së Financave kanë thënë se së shpejti pritet udhëzimi administrativ për heqjen e pagesës së tatimit, që ishte si kush për regjistrimin e automjeteve. Por, në anën tjetër përfaqësuesit e komunave po...
Lajme16 Shtator 2020
Organizata e Veteranëve të Luftës së UÇK-së përmes një reagimi kanë bërë të ditur se janë duke u përcjellë e vëzhguar nga një individ i panjohur. Veteranët kanë kërkuar që të mos përcillen duke shtuar...
Lajme16 Shtator 2020
Organizata Veteranëve të Luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, dega në Drenas kanë reaguar lidhur me përcjelljet që po iu bëhet përfaqësuesve të OVL-UÇK-së siç thonë nga individ të panjohur. Nga dega e OVL-UÇK, dega...
Bota/Rajoni13 Shtator 2020
Miliona nxënës dhe studentë të universitetit janë rikthyer sërish në klasë, fizikisht apo virtualisht. Shkollat ​​po rihapen me rregullore të rrepta për shkak të koronavirusit. Ka shumë modele që po ndiqen – nga “klasat flluska”...
Lajme12 Shtator 2020
Ndaj Vetëvendosjes dhe kritikave të saja për Hotin, ka reaguar edhe Bajram Gecaj, që është shef i kabinetit tek ministri i Punëve të Brendshme, Agim Veliu. Në reagimin e tij, Gecaj e ka futur edhe...
Lajme12 Shtator 2020
Nga Vetëvendosje i kanë reaguar kreut të LDK-së, Isa Mustafa i cili më herët duke i dalë në mbrojtje kryeministrit Hoti në lidhje me deklaratat e partisë së Kurtit, tha se këta të fundit po...
Bota/Rajoni12 Shtator 2020
Provat klinike të vaksinave janë jashtëzakonisht të vështira për tu kryer. Ato përfshijnë mijëra, apo edhe dhjetëra mijëra pjesëmarrës dhe zakonisht vazhdojnë me vite. Shanset që një ose më shumë prej këtyre vullnetarëve të studimit...
Lajme10 Shtator 2020
Për çmimet e testeve që po bëhen në laboratorët privatë të pakënaqur janë edhe qytetarët. Ata thonë se duke e pasur parasysh gjendjen në të cilën është Kosova, pagesat për këto teste do të duhej...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.