×
Etiketë: thonë
Lajme06 Shtator 2020
Ish-ministri i Punëve të Jashtme, Glauk Konjufca ka folur rreth mundësisë së një presidenti të ri të Kosovës, nëse Hashim Thaçi, jep dorëheqje për shkak të Gjykatës Speciale.Konjufca ka thënë se, ose hiqet Avdullah Hoti...
Bota/Rajoni05 Shtator 2020
Shkencëtarët rusë kanë publikuar rezultatet nga testimet e vaksinës së emëruar Sputnik V për luftimin e koronavirusit, që u aprovua nga qeveria ruse në muajin gusht. Studimi i publikuar në revistën britanike The Lancet, më...
Lajme03 Shtator 2020
Liderët e Kosovës dhe të Serbisë do të takohen në Shtëpinë e Bardhë të enjten dhe të premten, në një ndërhyrje që është parë si përpjekje për fitore diplomatike për Donald Trumpin që të përforcojë...
Lajme03 Shtator 2020
Në takimin që do të mbahet me 4 shtator në Shtëpinë e Bardhë ndërmjet Kosovës dhe Serbisë është dashur të marrin pjesë edhe ekspert të fushave dhe zyrtarë të cilët kanë përvojë politike, ka thënë,...
Lajme02 Shtator 2020
Me 3 dhe 4 shtator në Shtetet e Bashkuara të Amerikës do të zhvillohen ato që njerëz të Presidentit Trump po i quajnë “The Serbia – Kosovo Economic Talks” , bisedime për ekonomi në mes...
Lajme28 Gusht 2020
Ftesa e kryeministrit të Kosovës, Avdullah Hoti, për partitë opozitare, që të propozojnë përfaqësuesit e tyre për të qenë pjesë e delegacionit të Qeverisë së Kosovës për takimet në Uashington dhe në Bruksel, në kuadër...
Bota/Rajoni26 Gusht 2020
Studiuesit japonezë thanë të mërkurën se përqendrimi i ulët i molekulës së ozonit mund t’i neutralizojë grimcat e koronavirusit, kjo na jep një mundësi të re që spitalet t’i dezinfektojnë sallat testuese dhe korridoret, raporton...
Lifestyle22 Gusht 2020
Truri i shoferit e parashikon lëvizjen, duke e përgatitur kështu organizmin për shmangiet e trajektores dhe përshpejtimet, ndërkohë që pasagjer reagon ndaj stimujve të jashtëm vetëm pasi kanë ndodhur, pa mundësinë për t’i parashikuar. Fenomeni...
Bota/Rajoni20 Gusht 2020
Kompanitë serbe në gjashtë mujorin e parë të vitit 2020 kanë eksportuar mallra në Kosovë në vlerë prej 95 milionë eurove, pasi kanë arritur që të rikthejnë 58 % të tregut të cilin e kishin...
Vip19 Gusht 2020
Duket se një tjetër ngjarje po i shtohet listës së gjatë të gjërave të çuditshme që ndodhin në vitin 2020. Më herët të martën, hashtag "RIP Eminem" ("Pusho në paqe, Eminem") doli viral në Twitter...
Bota/Rajoni16 Gusht 2020
LSDM dhe BDI shpresojnë dhe presin se do të arrijnë marrëveshje për koalicion qeveritar ditëve të ardhme, duke u shprehur të vetëdijshëm për urgjencën dhe nevojën për konsolidimin e institucioneve pas zgjedhjeve. Ashtu si ditëve...
Bota/Rajoni16 Gusht 2020
Gati gjysma e brazilianëve mendojnë se presidenti i vendit, Jair Bolsonaro, nuk ka aspak përgjegjësi për më shumë se 100,000 persona të vdekur nga koronavirusi, që është shifra e dytë më e lartë në botë....
Lajme10 Gusht 2020
Që nga muaji mars Klinika Infektive në QKUK është një nga klinikat më të ngarkuara sa i përket fluksit të pacientëve. Situata e krijuar në vend nga përhapja e virusit COVID-19 ka bërë që doktorë...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.