Lajme

U përkujdesën gjatë gjithë natës për pacientët me COVID-19, sot plot optimizëm thonë se bashkë do ta mundim virusin

U përkujdesën gjatë gjithë natës për pacientët me COVID-19, sot plot optimizëm thonë se bashkë do ta mundim virusin
10:23 | 10 Gusht 2020

Që nga muaji mars Klinika Infektive në QKUK është një nga klinikat më të ngarkuara sa i përket fluksit të pacientëve.

Situata e krijuar në vend nga përhapja e virusit COVID-19 ka bërë që doktorë e infermierë të të gjitha klinikave të punojnë jashtë orarit, e pa pushim për t’u shërbyer pacientëve në trajtimin e tyre të nevojshëm.

Infermieri Fitim Havolli ka publikuar sot një fotografi në të cilën shihet ekipi kujdestar të cilët janë në fronë të parë pa rreshtur duke u përballur me COVID-19.

Të njëjtit kanë kujdestaruar mbrëmë në QKUK, ndërsa sot me plot optimizëm thonë se do t’ia dalim ta mposhtim virusin COVID-19.

Me rastin e Black Friday, 28 Nëntorit dhe 32 vjetorin e kompanisë, Petrol Company me çmime marramendëse në derivate dhe…

Të tjera