×
 • Vip
 • Vip

  E varrosën të gjallë: Reperit në rrjetet sociale i thonë të pushojë në paqe

  FrontOnline
  19 Gusht 2020

  Duket se një tjetër ngjarje po i shtohet listës së gjatë të gjërave të çuditshme që ndodhin në vitin 2020.

  Më herët të martën, hashtag “RIP Eminem” (“Pusho në paqe, Eminem”) doli viral në Twitter pa shumë shpjegime.

  Komuniteti i hip-hopit dhe muzikës u mërzit pasi ky hashtag u lëshua në Twitter dhe është ende një nga temat kryesore në këtë platformë. Sidoqoftë, shpjegimi pse është viral është ende i panjohur, sepse, me sa dimë, Eminem është i gjallë dhe mirë.

  As reperi dhe anëtarët e ekipit të tij nuk lëshuan një deklaratë, por mediat supozojnë se nuk i ndodhi asgjë.

  Një nga teoritë që lidhen me këtë fenomen është një cicërimë e publikuar këtë javë nga një përdorues në Twitter me pseudonimin “Levicumsock”. Ai profil kishte një postim të shkurtër: “Kam vrarë Eminem”.

  Llogaria e përdoruesit është bërë private, por kjo cicërimë mund të ketë ndezur një ortek të përgjigjeve të #RIPEminem të martën. Nuk është konfirmuar që kjo cicërimë ishte shkas për këtë prirje të çuditshme, megjithatë, sipas burimeve të ndryshme, ky përdorues në Twitter bëri postime të shumta me hashtagun #RIPE para se të “bllokonte” profilin e tij.

  KEDS njofton për ndërprerje të rrymës për shkak të punimeve
  Nga Rubrika
  Vip18 Prill 2024
  Pas aludimeve të shumta që kanë qarkulluar në rrjet, vëllai i aktores Egla Ceno ka vendosur të japë sqarime lidhur me statusin...
  Vip18 Prill 2024
  E ftuar në studion e “Wake Up” mëngjesin e sotëm ka qenë ish-banorja e “Big Brother VIP 3”, Rike Roçi. Ajo na...
  Vip18 Prill 2024
  Ish-reperi Fero ka dhënë lajmin e ëmbël. Motra e tij ka sjellë në jetë një vajzë të cilën e ka pagëzuar me...
  Të tjera
  Bota/Rajoni18 Prill 2024
  Më shumë se 13,800 fëmijë janë vrarë në Gaza që nga fillimi i luftës, sipas Drejtoreshës Ekzekutive të Fondit të OKB-së për...
  Lajme18 Prill 2024
  Drejtori i Policisë së Kosovës Gazmend Hoxha në ceremoninë e diplomimit të gjeneratës së 59-të të policisë ka u ka uruar mirëseardhje...
  Front TV18 Prill 2024
  Në mungesë kuorumi ka dështuar të bëhet konstituimi i Komisionit Hetimor Parlamentar për subvencionimin e teksteve shkollore dhe mjeteve shkollore për vitin...
  Lajme18 Prill 2024
  Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla në ceremoninë e diplomimit të gjeneratës së 59-të të Policisë së Kosovës, foli për ndalimin...
  Lajme18 Prill 2024
  Një operim tejet kompleks është kryer tek një pacient 61-vjeçar. Intervenimi është realizuar nga një ekip i mjekëve italianë dhe ata të...
  Lajme18 Prill 2024
  Vrasjet e fundit të grave, shqetësuese i sheh edhe sociologu, Blerim Selishta i cili për Front Online tha se nuk duhet vënë...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.