×
Etiketë: rrjetet
Lajme29 Gusht 2020
Menjëherë pas fillimit të testit të maturës nëpër shkollat e Kosovës, ka nisur edhe shpërndarja e tyre në rrjete sociale nga nxënësit. Në faqen e Facebook-ut, “Testi i Maturës 2020”, maturantët kanë dërguar pyetjet nga...
Vip25 Gusht 2020
Dyqani i këngëtares shqiptare Rozana Radi mbrëmjen e kaluar ka rënë pre e vjedhjes. Radi ka bërë publike videon me momentin kur një person hyn në lokalin e saj. Në video duket qartë momenti kur...
Vip19 Gusht 2020
Duket se një tjetër ngjarje po i shtohet listës së gjatë të gjërave të çuditshme që ndodhin në vitin 2020. Më herët të martën, hashtag "RIP Eminem" ("Pusho në paqe, Eminem") doli viral në Twitter...
Lajme07 Gusht 2020
Ish-ministri i Shëndetësisë nga radhët e PDK-së, Uran Ismaili, tani deputet i kësaj partie, ka kritikuar ashpër ministrin e tanishëm të Shëndetësisë në Kosovë për pezullimin e udhëzimit administrative për unifikimin e çmimit të barnave....
Auto29 Korrik 2020
Parlamenti i Turqisë ka miratuar të mërkurën legjislacionin për rregullim të rrjeteve sociale siç janë Twitter dhe Facebook, duke detyruar këto të fundit të veprojnë në përputhje me kushtet e ashpra, apo në të kundërtën...
Lajme20 Korrik 2020
Një postim me një terapi me medikamente për Covid e shpërndarë në rrjetet sociale po konsiderohet e rrezikshme për shëndetin e qytetarëve pasi përmban konsumim të antibiotikëve dhe oksigjenit pa përshkrimin e mjekut. Mjeku shqiptar...
Bota/Rajoni10 Korrik 2020
Ministria e Mbrojtjes e Shqipërisë kërkon disiplinimin e ushtarakëve nëpërmjet një ligji. Report Tv ka siguruar projektligjin. Për shkeljet, ndëshkimet janë nga ulja e gradës, ulja e pagës e deri në përjashtim nga ushtria. Ushtarakëve...
Lajme20 Qershor 2020
Raportuesja për Kosovën në Parlamentin Evropian, Viola Von Cramon ka polemizuar në rrjetin social Twitter me Emisarin Special të Presidentit Trump, Richard Grenell dhe e me ish-ministrin e Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli lidhur me...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.