×
 • Lajme
 • Lajme

  Ismaili: Sjellja e Zemajt ndaj udhëzimit për çmimin e barnave është nxitje për rrjetet kriminale

  FrontOnline
  07 Gusht 2020

  Ish-ministri i Shëndetësisë nga radhët e PDK-së, Uran Ismaili, tani deputet i kësaj partie, ka kritikuar ashpër ministrin e tanishëm të Shëndetësisë në Kosovë për pezullimin e udhëzimit administrative për unifikimin e çmimit të barnave.

  Sipas Ismailit, udhëzimi që u fuqizua në kohën sa ai ishte ministër, kishte për qëllim vetëm ndalimin e abuzimit të çmimit të barnave, shkruan lajmi.net.

  “Siç e dini para dy ditësh minsitri Zemaj shfuqizoi udhëzimin për unifikimin e çmimit të barnave. Udhëzimi në fjalë kishte vetëm një qëllim: Të ndalonte abuzimin me çmimin e barnave. Ai ndalonte këdo që ofronte çmime më të larta se në treg. U pa që presioni publik e detyroi atë ta kthejë prapa këtë vendim. Mirëpo, ai ka kërkuar një komision të ri për këtë udhëzim, dhe kjo do të thotë blerje e kohës, që i faturohet qytetarit”, tha ai.

  Tutje, një strategji e tillë sipas Ismailit është përdorur edhe më herët.

  Në këtë kontekst, sipas tij ministri Zemaj po nxit rrjetet kriminale.

  “Anulimi i udhëzimit, pezullimi, zvarritja dhe stagnimi është një strategji e përdorur edhe më herët. Vendimi për ta kthyer në sirtar, nuk është diçka e re, por është çudi se minsitri Zemaj po bëhet partner me individët e krimit dhe korrupsionit. Shumë gjatë, paraja publike është keqpërdorur. Kjo traditë e korrupsionit është thyer gjatë mandatit tim. Sjellja e ministrit Zemaj ndaj këtij udhëzimi është nxitje e rrjeteve kriminale”, tha Ismaili.

  Importuesi nga SHBA-ja: Devolli Corporation me standarde amerikane
  Nga Rubrika
  Lajme25 Shkurt 2024
  Kryeministrja e Serbisë, Ana Brnabiq, ka thënë se deklarata e ministrit të Jashtëm kroat Gordan Gërliq-Radman për Serbinë dhe Aleksandar Vuçiqin ishte...
  Lajme25 Shkurt 2024
  Oficeri i Forcës së Sigurisë së Kosovës, ka diplomuar në Kursin Bazik për Oficer të Kembesorise në Shtetet e Bashkuara të Amerikës....
  Lajme25 Shkurt 2024
  Disa të mitur serbë e kanë djegur një flamur të Kosovës. Rasti ka ndodhur mesditën e së shtunës, në Zveçan. Lidhur me...
  Të tjera
  Lajme25 Shkurt 2024
  Në Kosovë ndalohet me ligj angazhimi i fëmijëve në aktivitete që dëmtojnë zhvillimin e tyre. Por megjithatë, numër i madh i të...
  Lajme25 Shkurt 2024
  Ish-shefi i deputetëve të Partisë Demokratike të Kosovës, Adem Grabovci, ka deklaruar për Ekonomia Online se asnjëherë nuk është larguar nga politika,...
  Lajme25 Shkurt 2024
  Gazetarja Grida Duma i ka këshilluar vajzat që të mos të martohen të reja për shkak se mund të bëjnë gabime. Që...
  Sport25 Shkurt 2024
  Bayer Leverkuseni i Xabi Alonsos është në ‘zjarr’ këtë sezon, teksa janë duke kaluar në një seri të jashtëzakonshme prej 33 fitoresh...
  Lajme25 Shkurt 2024
  Shoqëria civile ka ngritur si shqetësuese cështjen e konsumimit të duhanit brenda burgjeve, duke kërkuar nga SHKK-ja të bëhet një ketgorizim mes...
  Vip25 Shkurt 2024
  Albi Nako është banori që u largua nga shtëpia mbrëmë në Big Brother Vip Albania. Si pasojë e një nominimi mes të...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.