×
Etiketë: ismaili
Lajme25 Shtator 2020
Deputeti i PDK-së, Uran Ismaili ka reaguar ndaj zhvillimeve të ditës së sotme të arrestimeve dhe bastisjeve në zyrat e OVL të UÇK-së. Ai ka thënë se këto pamje e rikthejnë një kohë të padëshiruar...
Lajme22 Shtator 2020
Ish-mMnistri i Shëndetësisë nga radhët e Partisë Demokratike të Kosovës, Uran Ismaili, ka folur për arsyet e mos kalimit të pakos së rimëkëmbjes ekonomike në Kuvendin e Kosovës. Pjesë e pakos është tërheqja e dhjetë...
Lajme19 Shtator 2020
Deputeti nga radhët e PDK-së, Uran Ismaili, ka reaguar për aksionin e mbrëmshëm të Policisë së Kosovës në Karaçevë, në të cilin u godit rrjeti ilegal i kazinove, dhe ku u arrestuan dhjetëra persona, përfshirë...
Front TV17 Shtator 2020
Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës, Uran Ismaili, është treguar i ashpër ndaj kryeministrit të Kosovës, Avdullah Hoti, gjatë seancës së sotme të Kuvendit të Kosovës. Në fjalimin e tij, Ismaili kryeministrin Hoti e ka...
Front TV09 Shtator 2020
Besa Ismaili, deputete e PDK-së, ka shprehur shqetësimin për menaxhimin e pandemisë me Coronavirus. Ajo tha për Front Online, që numri i lartë i vdekje nga ky virus është shqetësues. “Që nga fillimi ne kemi...
Front TV09 Shtator 2020
Arritja e një marrëveshje përfundimtare që do të përfundonte me njohje reciproke është qëllimi i dialogut në mes të Kosovës dhe Serbisë, raporton Front Onlie. Deputetja e PDK-së, Besa Ismaili në një intervistë për Front...
Lajme09 Shtator 2020
Deputeti nga radhët e Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Uran Ismaili, pritet të dëgjohet si dëshmitar në gjykimin ndaj të akuzuarve për vrasjen e rojës së lokalit “Bon Vivant”, Masar Gërdovci dhe Sherif Krasniqi. Ata...
Lajme31 Gusht 2020
Ish-ministri i shëndetësisë dhe deputeti i Kuvendit të Kosovës, Uran Ismaili e ka komentuar çështjen e bërjes së testimeve për Covid 19 në vlerën e 200 eurorëve në laboratorin “Medical” i cili është në pronësi...
Lajme22 Gusht 2020
Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike të Kosovës, Uran Ismaili, vlerëson se publikimi i fakteve përmes dokumenteve zyrtare të shtetit serb lidhur me rastin e zhdukjes së një prej intelektualëve dhe mendimtarëve më të shquar...
Lajme07 Gusht 2020
Ish-ministri i Shëndetësisë nga radhët e PDK-së, Uran Ismaili, tani deputet i kësaj partie, ka kritikuar ashpër ministrin e tanishëm të Shëndetësisë në Kosovë për pezullimin e udhëzimit administrative për unifikimin e çmimit të barnave....
Lajme05 Gusht 2020
Sekretari i përgjithshëm i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK) Uran Ismaili dhe ministri i Shëndetësisë Armend Zemaj janë përplasur rreth udhëzimit administrativ për rregullimin e çmimeve të barnave. Ish-ministri i Shëndetësisë Uran Ismaili ka thënë...
Lajme05 Gusht 2020
Sekretari i përgjithshëm i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK) Uran Ismaili ka hedhur poshtë mundësinë që kjo parti t’i bashkohet në të ardhmen Qeverisë aktuale të udhëhequr nga Avdullah Hoti i Lidhjes Demokratike e Kosovës....
Lajme05 Gusht 2020
Ismaili reagon pas vendimit të sotëm të Zemajt për barnat: Kjo është fitore e rrjeteve kriminale Sekretari i Përgjithshëm i PDK-së, Uran Ismaili ka reaguar pas vendimit të Ministrit të Shëndetësisë, Armend Zemaj, për çmimin...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.