Gjuha:
×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Tre të vdekur në Indi gjatë protestës kundër postimit fyes ndaj profetit Muhamed

  FrontOnline
  12 Gusht 2020

  Tre persona kanë vdekur në qytetin Bangalore të Indisë pasi policia i qëlloi me armë protestuesit që po protestonin kundër një postimi në Facebook, të cilin ata e konsiderojnë fyerje ndaj profetit Muhamed.

  Protestuesit u mblodhën para shtëpisë së një politikani lokal, i afërmi i të cilit u akuzua për një postim fyes ndaj profetit Muhamed, shkruan BBC, transmeton Gazeta Express.

  Ata ua vunë flakën veturave dhe i sulmuan me gurë policët që shkuan në vendin e ngjarjes.
  Policia e ka arrestuar burrin dhe 110 persona të tjerë që ndodheshin në mesin e protestuesve.

  Komisioneri lokal, Kamal Pant, tha se së paku 60 policë u lënduan gjatë dhunës që shpërtheu të martën në mbrëmje.

  Vdekja e tre personave u konfirmua edhe nga ministri rajonal i Punëve të Brendshme të Karnatakas.

  Mediet lokale raportuan se postimi për të cilin u organizua protesta tashmë është fshirë nga rrjeti social.

  Punimet në rrjet, KEDS njofton për vendet që s’do të kenë rrymë
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni05 Qershor 2023
  Një burrë është gjobitur me 121 mijë euro për tejkalim të shpejtësisë. Kjo ngjarje jo e zakonshme ndodhi të shtunën në Finlandë,...
  Bota/Rajoni05 Qershor 2023
  Ministri i Jashtëm i Ukrainës, Dmytro Kuleba, beson se vendi i tij ka mjaftueshëm armë për ta nisur kundërofensivën ndaj Rusisë. Kuleba,...
  Bota/Rajoni05 Qershor 2023
  Një shofer në Finlandë mori gjobën më të lartë ndoshta për tejkalim shpejtësie. Ai është gjobitur me 121 mijë euro, pasi gjobat...
  Të tjera
  Bota/Rajoni05 Qershor 2023
  Ish-zëvendëspresidenti amerikan, Mike Pence, më 5 qershor e shpalli veten kandidat në garën presidenciale të republikanëve për pozitën e presidentit, duke nisur...
  Bota/Rajoni05 Qershor 2023
  Wagner nën drejtimin e Yevgeny Prigozhin arrestoi një komandant rus, që konfirmon grindjen e grupit mercenar me Ministrinë e Mbrojtjes. Në një...
  Lajme05 Qershor 2023
  Është gjetur dhe konfiskuar në veri të Kosovës një veturë me targa gjermane, e cila dyshohet se është vjedhur në Gjermani. Sipas...
  Lifestyle05 Qershor 2023
  “Kam nevojë për një pushim, për të shkuar në plazh dhe për të pushuar”. Nuk është e çuditshme të dëgjosh këtë dëshirë...
  Lajme05 Qershor 2023
  Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, i është kundërpërgjigjur ministrit të Bujqësisë, Faton Peci duke e etiketuar si “Inspektori Peci në botën...
  Lajme05 Qershor 2023
  Në lidhje me situatën në veri, anëtari i kryesisë së Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Zenun Pajaziti ka thënë se aktivitetet e...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.