Lajme

Thaçi reagon pas vdekjeve të shumta si pasojë e COVID-19

Thaçi reagon pas vdekjeve të shumta si pasojë e COVID-19
12:34 | 02 Gusht 2020

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka reaguar pas vdekjeve të shumta në Kosovë si pasojë e virusit COVID-19.

Thaçi ka thënë se i trishtë ka qenë edhe lajmi për vdekjen e vëllait të kryetarit të Rahovecit.

“Më kanë pikëlluar shumë vdekjet e qytetarëve tanë në ditët e fundit, si pasojë e infektimit me virusin COVID-19. I trishtë ishte lajmi edhe për vdekjen e Adem Latifit, vëllait të Kryetarit të Rahovecit, Smajl Latifit. Familjes Latifi dhe gjithë atyre që i kanë humbur familjarët e tyre u shpreh ngushëllimet e mia më të sinqerta. Lutem për shërim sa më të shpejt të të gjithë të prekurve të tjerë. HTH”, ka shkruar Thaçi

Është koha të shijojmë çokollatën më të mirë..

Të tjera