×
Etiketë: pasojë
Lajme21 Shtator 2020
Deputeti i Kuvendit nga radhët e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Gazmend Syla ka thënë se invalidët e UÇK-së po privohen nga Komisioni i Rivlerësimit të shkallës ivalidore për shkak të IKShPK-së. Sipas Sylës,...
Lajme19 Shtator 2020
Njohësit e sigurisë thonë se përfshirja e policëve në krime po ndodhë për shkak të vonesave të institucioneve Në operacionin e së premtes në Karaçevë, u arrestuan 35 persona që dyshohet që kanë shkelur Ligjin...
Kronika18 Shtator 2020
Sot ka ndodhur një aksident trafiku në rrugën nacionale Prishtinë-Pejë (fshati Vragoli), ku si pasojë u lënduan gjashtë persona. Bajram Krasniqi nga Policia e Kosovës bëri të ditur se në aksident janë përfshirë gjashtë vetura....
Lajme18 Shtator 2020
Së paku gjashtë milionë e 650 mijë e 570 raste të personave të infektuar me COVID-19 janë raportuar deri tash në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Ky virus atje ka marrë 197 mijë e 244...
Kronika16 Shtator 2020
Një person është lënduar sot si pasojë e një aksidenti që ka ndodhur në udhëkryqin që lidhë rrugët “Luan Haradinaj” dhe “Ukshin Hoti” në Prishtinë, të përfshira në aksident ishin një automjet dhe një motoçiklet....
Lajme14 Shtator 2020
Xh.Gashi nga Drenasi vdiq në vend pas goditjes nga një veturë rreth gjysmë ore më parë në “lagjen e Feronikelit” në Drenas. Ai nuk arriti të mbijetoi, vetëm pak çaste pas goditjes, vdiq në vend....
Bota/Rajoni09 Shtator 2020
Raporti i ri i Universitetit Brown për Koston e luftërave amerikane, ka vlerësuar se rreth 37 milionë persona janë zhvendosur si pasojë luftërave të zhvilluara nga Shtetet e Bashkuara nga 11 shtatori i vitit 2001....
Bota/Rajoni08 Shtator 2020
Sipas raportit të fundit të Agjencisë Evropiane të Mjedisit (EEA), ndotja e ajrit mbetet rreziku më i madh ekologjik ndaj shëndetit. Shqipëria dhe Bosnja dhe Hercegovina kanë rezultatet më të këqija sa i përket vdekjeve...
Lajme27 Gusht 2020
Kryetari i Hanit të Elezit, Refki Suma ka thënë se mungesa e testimeve ka bërë që numri i të infektuarve me COVID-19 të jetë më i vogël. Suma tha se para një muaji qindra njerëz...
Lajme23 Gusht 2020
Tre vëllezër të një familjeje në Ferizaj janë shuar si pasojë e koronavirusit. Vëllezërit Ferat, Murat dhe Berat Ymeri kanë ndërruar jetë brenda një muaji pasi nuk kanë mundur ta mposhtin Covid-19. Lajmin e ka...
Lajme11 Gusht 2020
Kryetarja e Kuvendit, Vjosa Osmani e shoqëruar nga deputetët Haxhi Avdyli, Hajrullah Çeku dhe Albena Reshitaj, kanë vizituar Komunën e Mitrovicës, ku u pritën nga kryetari Agim Bahtri. Osmani bashkë me deputetët ka qëndruar në...
Lajme06 Gusht 2020
Kryetari i Kamenicës, Qendron Kastrati ka njoftuar se edhe një qytetar i kësaj komune ka vdekur mbrëmë nga Covid-19. Kastrati ka shkruar në Facebook se i ndjeri ka qenë 54 vjeçar. “Fatkeqësisht edhe një qytetar...
Bota/Rajoni05 Gusht 2020
Nëntë persona kanë vdekur në Serbi si pasojë e COVID-19 në 24 orët e fundit. Po ashtu siç ka njoftuar Shtabi i Krizës në Serbi janë regjistruar edhe 295 raste të reja nga 9858 të...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.