Lajme

Shkon mbi 197 mijë numri i të vdekurve si pasojë e COVID-19 në SHBA

Shkon mbi 197 mijë numri i të vdekurve si pasojë e COVID-19 në SHBA
10:49 | 18 Shtator 2020

Së paku gjashtë milionë e 650 mijë e 570 raste të personave të infektuar me COVID-19 janë raportuar deri tash në Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

Ky virus atje ka marrë 197 mijë e 244 jetë, thonë të dhënat e Johns Hopkins University.

Gjatë se enjtes atje janë shënuar 20 mijë e 519 raste me 481 vdekje.

Të dhënat përfshijnë rastet nga 50 shtetet, Distriktin e Kolumbisë dhe territore tjera amerikane, sikurse edhe rastet e riatdhesuara.

KEDS fillon pilot projektin për inspektimin e rrjetit elektrik me dron

Të tjera