Lajme

Thaçi: Mirëpres ftesën e SHBA’së për vazhdim të dialogut nën drejtimin e Trump dhe Grenell

Thaçi: Mirëpres ftesën e SHBA’së për vazhdim të dialogut nën drejtimin e Trump dhe Grenell
18:57 | 15 Qershor 2020

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka thënë se mirëpret ftesën e SHBA’së për vazhdimin e dialogut mes Kosovës dhe Serbisë.

Presidenti ka injoruar BE’në në statusin e tij në Twitter duke thënë se dialogu do të bëhet nën lidershipin e presidentit amerikan Donald Trump dhe të Dërguarit Special të SHBA’së, Richard Grenell.“Udhëheqja dhe mbështetja e SHBA’së ka qenë gjithmonë vendimtare për të ardhmen e Kosovës.”, ka thënë ai.

“Andaj, mirëpres ftesën për vazhdimin e dialogut për normalizimin e marrëdhënieve nën lidershipin e presidentit Donald Trump dhe të Dërguarit Special, Richard Grenell”, përfundon ai.

Shumë sport në platformën Artmotion, sezoni i ri në ligat më të forta të botës sjellë shumë ekskluzivitete

Të tjera