×
Etiketë: vazhdim
Bota/Rajoni22 Shtator 2020
Pas takimit me Komisionerin e Zgjerimit të BE-së, Oliver Varhelyi, si dhe me ekipin e tij, zv. kryeministri për Çështjet Evropiane Nikolla Dimitrov njoftoi se në ditët në vijim 120 milion euro ndihmë për Maqedoninë...
Lajme22 Shtator 2020
Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës bën të ditur se do të mbajë mot i ndryshueshëm, me diell dhe vranësira.IHK njofton se riga shiu parashihet të ketë nga dita e enjte. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet...
Lajme04 Shtator 2020
Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, ka zhvilluar një takim virtual me donatorë dhe ambasadorë të huaj në Kosovë për t’i i njoftuar në hollësi për punën që po bëhen në shëndetësi, për dinamikën e angazhimeve...
Lajme07 Gusht 2020
Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, ka thënë se pasi ka hyrë në fuqi ligji i ri për zyrtarët publikë, ka vendosur që të mos ketë më vazhdime automatike të mandatit për asnjë zyrtar të lartë...
Lajme01 Gusht 2020
Prishtina Weather ka njoftuar se sot nga mëngjesi mundësi për reshje lokale shiu me bubullimë. Ditën reshjet do të pushojnë. Ndërsa, në mbrëmje kthjellime. Sipas Prishtina Weather, të shtunën mundësi për shi. Fillimi i javës...
Bota/Rajoni26 Korrik 2020
Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq ka paralajmëruar të dielën Kosovën që të mos i nënvlerësojë forcat serbe të sigurisë dhe se nuk do të arrijnë asgjë “me ngritjen e tensioneve”. “Nëse dikush mendon se përmes...
Lajme23 Korrik 2020
Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti ka falenderuar deputetët për miratimin e marrëveshjeve ndërkombëtare.Ai tha se këto marrëveshje ndihmojnë në zbatimin e programit për rimëkëmbje ekonomike. Ndërsa, siç duket sot nuk do të hyj në rend...
Lajme15 Qershor 2020
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka thënë se mirëpret ftesën e SHBA’së për vazhdimin e dialogut mes Kosovës dhe Serbisë. Presidenti ka injoruar BE’në në statusin e tij në Twitter duke thënë se dialogu do...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.