×
Etiketë: ftesën
Lajme11 Shtator 2020
Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Kadri Veseli, ka kujtuar sulmin terrorist që ndodhi më 11 shtator 2001 në Shtetet e Bashkuara të Amerikës (ShBA). Veseli shkruan se sulmi terrorist në Kullat Binjake në...
Lajme28 Gusht 2020
Ftesa e kryeministrit të Kosovës, Avdullah Hoti, për partitë opozitare, që të propozojnë përfaqësuesit e tyre për të qenë pjesë e delegacionit të Qeverisë së Kosovës për takimet në Uashington dhe në Bruksel, në kuadër...
Lajme21 Gusht 2020
Kreu i VV-së, Albin Kurti ka bërë të ditur se nuk do të marrë pjesë në takimin virtual të ftuar nga komuniteti shqiptaro-amerikan në SHBA. Kurti ka thënë se po e refuzon këtë ftesë për...
Lajme21 Korrik 2020
Lëvizja Vetëvendosje nuk do të merr pjesë në takimin me liderë politikë, të cilën e ka organizuar kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, për t’i informuar rreth Samitit të Parisit dhe takimit me presidentin serb, Aleksandar...
Lajme03 Korrik 2020
Gjykata Speciale sot i ka dërguar ftesë edhe një ish-luftëtari të Ushtrisë Çlirimtare të Ksovës. Bëhet fjalë për Afrim Bytyqin nga Kishnica. Lajmin e ka bërë të ditur përmes një postimi në profilin e tij...
Lajme23 Qershor 2020
Deputeti i Partisë Demokratike e Kosovës, Memli Krasniqi iu është përgjigjur ftesës së shefit të grupit parlamentar të Vetëvendosjes, Rexhep Selimi i cili ftoi PDK-në t’i bashkohet mocionit për rrëzimin e qeverisë. “Ju duheni të...
Lajme15 Qershor 2020
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka thënë se mirëpret ftesën e SHBA’së për vazhdimin e dialogut mes Kosovës dhe Serbisë. Presidenti ka injoruar BE’në në statusin e tij në Twitter duke thënë se dialogu do...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.