×
 • Lajme
 • Lajme

  Thaçi: Ali Ahmeti ka sjellë në Maqedoni kriminelë nga Kosova për të “masakruar” zgjedhjet

  FrontOnline
  23 Qershor 2020

  Kryetari i Partisë Demokratike Shqiptare të Maqedonisë së Veriut, Menduh Thaçi ka qenë i ftuar në emisionin “Debat Plus” me Ermal Pandurin në RTV Dukagjini.

  Thaçi thotë se shumë njerëz nga Kosova janë dënuar edhe në Kosovë edhe në Maqedoni për dhunim të proceseve zgjedhore në Maqedoni.

  “Njerëzit e Ali Ahmetit jo që kanë terrorizuar Maqedoninë me kriminelë vendas por kanë sjellë kriminel të dorës së parë edhe nga Kosova. Ata kanë masakruar procesin zgjedhor në Maqedoni”, tha ai.

  I pari i PDSH-së thotë se ka ndihmuar drejtpërdrejt luftën e Kosovës.

  “Unë nuk bëj pjesë të kameramanët e luftës së Kosovës, jam pjesëmarrës i drejtpërdrejt i luftës së Kosovë”.

  Thaçi thotë se konflikti në Kumanovë u orkestrua nga Ali Ahmeti dhe sipas tij njerëzit e “Grupit të Komunëvës” janë komandantët e zonave të luftës së vitit 2001.

  “Ata janë njerëz që e kanë sjellë në pushtet Ali Ahmetin”, tha ndër të tjera Menduh Thaçi.

  Rikthehet Blasta, Artani i kërkon falje nga zemra
  Nga Rubrika
  Lajme18 Qershor 2024
  Këtë të martë do të nënshkruhet marrëveshja për heqjen e vizave nga Izraeli për shtetasit e Kosovës. Lajmi është bërë i ditur...
  Lajme18 Qershor 2024
  Alon Ben-Meir, profesor i njohur amerikan, konsideroi se qeveritë në Kosovë, duke përfshirë edhe ekzekutivin aktual të liderit të Lëvizjes Vetëvendosje (LVV),...
  Lajme18 Qershor 2024
  Deputeti i pavarur i Kuvendit të Kosovës, Fatmir Humolli, për FrontOnline, deklaron se ka një tendencë që veteranët e UÇK-së, të paraqitën...
  Të tjera
  Lajme18 Qershor 2024
  Lordi George Robertson, ish-Sekretar i Përgjithshëm i NATO-s, nuk e përjashtoi mundësinë e përshkallëzimit të situatës në Ballkanin Perëndimor, kur solli në...
  Lajme18 Qershor 2024
  Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, tha se Kina po i ofronte Rusisë teknologji që po zgjat pushtimin rus të Ukrainës...
  Lajme18 Qershor 2024
  Udhëheqësit e Bashkimit Evropian përfunduan pa marrëveshje një diskutim të hënën se kush duhet të marrë postet kryesore të bllokut evropian për...
  Lajme18 Qershor 2024
  Ushtruesi i detyrës së kryetarit të Organizatës së Veteranëve të Luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës (OVL-UÇK), Faton Klinaku, për FrontOnline thotë...
  Lajme18 Qershor 2024
  Komisioni për Mjedis, Ushqim, Bujqësi, Planifikim dhe Zhvillim do të mblidhet sot.Ky komision pritet që sot ta bëjë shqyrtimin e Projektligjit për...
  Lajme18 Qershor 2024
  Mësimdhënësit, përveç arsimimit të nxënësve, kanë përgjegjësi edhe t’i edukojnë ata. Këtë, arsimtarët e realizojnë në orët e kujdestarisë, për të cilat...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.