×
Etiketë: Zgjedhjet
Lajme29 Shtator 2020
Nënkryetari i LDK-së, Lutf Haziri ka thënë se vija e kuqe LDK-ja i kishte vendosur ndaj PDK-së në zgjedhjet e kaluara, respektivisht ndaj Kadri Veselit, pasi që ai ishte kryetar i koalicionit të kaluar qeverisës....
Lajme27 Shtator 2020
Lideri i VV’së, Albin Kurti, ka akuzuar LDK’në dhe PDK’në se po u frikësohen zgjedhjeve të reja në nivel të Kosovës por edhe nëpër komuna. Ka thënë se fakt për këtë është edhe mungesa e...
Front TV25 Shtator 2020
Askush nuk e di nëse do të ketë apo jo zgjedhje këtë vit. Por, në rast se ndodhin, dikush,  veçse e ka ndarë mendjen se kë do ta votojë në to. Madje jo veç ai....
Bota/Rajoni24 Shtator 2020
Mund të mos ketë tranzicion paqësor të pushtetit në Shtetet e Bashkuara të Amerikës (SHBA) nëse Donald Trump i humb zgjedhjet e nëntorit. Presidenti aktual beson se rezultati i zgjedhjeve mund të përfundojë në Gjykatën...
Lajme22 Shtator 2020
Zgjedhjet e parapara lokale për vitin e ardhshëm rrezikojnë të mos mbahen, si shkak i shkurtimeve buxhetore. Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka paraqitur në Ministrinë e Financave planifikimin buxhetor për organizimin e këtyre zgjedhjeve, e...
Lajme20 Shtator 2020
Lëvizja Vetëvendosje ka bërë të ditur se i kanë shpallur zgjedhjet e brendshme. Nga LVV thonë se nga 20 shtatori, secili anëtar i Lëvizjes, dhe kurdo që është anëtarësuar, do të ketë të drejtë për...
Lajme18 Shtator 2020
Deputeti nga Lidhja Demokratike e Kosovës, Fidan Rekaliu në seacën e sotme tha se kur të dëshirojnë do t’i mbajnë zgjedhjet në Podujevë. “Kur dëshironi i mbajmë zgjedhjet në Podujevë, por më rëndësi është shëndeti...
Bota/Rajoni18 Shtator 2020
Drejtori i FBI-së po akuzon Rusinë se po ndërhyn në zgjedhjet në Shtetet e Bashkuara të Amerikës e të cilat pritet të mbahen në më pak se një muaj, shkruan BBC. Christopher Ray në adresimin...
Lajme13 Shtator 2020
Caktimi i Agim Veliut ministër në Qeverinë Kurti në shkurt, e i Goran Rakiqit zv/kryeministër në Qeverinë Hoti në qershor, i lanë Podujevën dhe Mitrovicën e Veriut pa kryetar. Situata me pandeminë Covid-19 kishte bërë...
Bota/Rajoni13 Shtator 2020
Demokratët e krishterë gjermanë janë fituesit e zgjedhjeve lokale në landin Nordrhein-Westfalen, sipas sondazheve të zgjedhjeve të dielën, por morën më pak vota sesa në zgjedhjet e mëparshme, të cilat mund të prishin ambiciet e...
Lajme09 Shtator 2020
Lëvizja Vetëvendosje nuk ka dashur të tregojë nëse do të hyjë në partneritet me ndonjërën nga partitë tjera politike në zgjedhjet e ardhshme. Nënkryetari i kësaj partie Besnik Bislimi në Debat Plus në TV Dukagjini,...
Lajme09 Shtator 2020
Komisioni Qendror i Zgjedhjeve publikoi dokumentin për votimin me asistencë në vendin tonë nga zgjedhjet e fundit parlamentare të cilat janë mbajtur në tetorin e vitit 2019. Zëdhënësi i KQZ-së, Valmir Elezi shpjegoi se votimi...
Lajme08 Shtator 2020
Nënkryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Glauk Konjufca, në një konferencë për media sot është shprehur se kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani e ka dorën e shtrirë për të bashkëpunuar me Lëvizjen Vetëvendosje, raporton Front...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.