×
Etiketë: Viti
Vip24 Qershor 2020
Reperi nga Gjilani, Etrit Hamiti, keto ditë ka plasuar një video projekt freestyle, i cili është pritur shumë mirë nga ndjeksit e tij në Instagram, ku për disa ditë ka grumbulluar 30 mijë klikime. Projekti...
Bota/Rajoni23 Qershor 2020
Eksperti i lartë për sëmundje infektive në Shtëpinë e Bardhë, Anthony Fauci, parashikoi se një vaksinë kundër COVID-19 mund të jetë e gatshme deri në fund të vitit. “Njëra nga vaksinat që po punohet do...
Lajme23 Qershor 2020
Kryetari i Komunës së Vitisë Sokol Haliti dhe kryetari i AAK-së në Viti Faruk Nura kanë nënshkruar zyrtarisht koalicionin për bashkëqeverisje në Komunën e Vitisë. AAK me marrëveshjen për bashkëqeverisje do ta drejtoj Drejtorinë e...
Lajme19 Qershor 2020
Në Komunën e Vitisë sonte janë paraqitur dy raste të reja me coronavirus. Kryetari Sokol Haliti ka thënë për RTV Dukagjinin se pos këtyre dy rasteve të reja në Viti sot një person ka rezultuar...
Lajme18 Qershor 2020
Një zyrtar i Agjencisë së Regjistrimit Civil në Ministrinë e Punëve të Brendshme ka dalë pozitiv në koronavirus. Për këtë ky institucion ka marrë vendim që të pezullojë ofrimin e shërbimeve me palë, njofton Klan...
Lajme15 Qershor 2020
Për herë të parë, Coronavirusi në Kosovë është shfaqur në qytetin e Vitisë. Ndonëse për thuajse 40 ditë në këtë qytet, nuk u shënua asnjë rast pozitiv me këtë virus, së fundmi ato janë rikthyer...
Kronika14 Qershor 2020
Disa eshtra janë hasur derisa një person nga fshati Polanë i Istogut ishte duke gërryer në tokë.Policia e Kosovës njofton se personi i cili gjeti eshtrat, mendon që ato janë të vëllait të tij të...
Tenderët12 Mars 2020
Me debate të ashpra është karakterizuar seanca e së mërkurës (dje) e Organit Shqyrtues të Prokurimit (OSHP), ku është shqyrtuar ankesa e operaotëve ekonomik “Botek” dhe “Infosoft Systems” në lidhje me tenderin në vlerë prej...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.