×
Etiketë: Viti
Front TV18 Gusht 2020
Vonesa e shtyerje, shkaku i pandemisë, nuk do të ketë. Viti i ri akademik 2020/21 do të nisë me 1 tetor në të gjitha Universitetet publike në vend, por jo për të gjithë studentët. Brucoshat,...
Front TV18 Gusht 2020
Si një zgjidhje më të pranueshme dhe funksionalë për kushtet të cilat janë pasur parasysh situatën aktuale me Coronavirus, drejtori i ETEA-s, Agon Ahmeti propozon që mësimi të jetë i kombinuar. LEXO EDHE: SBASHK-u kërcënon...
Bota/Rajoni18 Gusht 2020
Në vetëm 12 muaj, nga fundi i qershorit të vitit të kaluar deri në fund të qershorit të këtij viti, numri i të punësuarve në Kroaci shënoi rënie për më shumë se 73.000. Numri i...
Lajme18 Gusht 2020
Konferenca e Rektorëve e Universiteteve Publike të Kosovës në mbledhjen e mbajtur më datë 14 gusht, shqyrtoi procesin e fillimit të vitit të ri akademik 2020/21, në situatën e vazhdueshme të pandemisë COVID-19. Në këtë...
Lajme17 Gusht 2020
Një video interesante nga arkivi i transmetuesit publik të Zvicrës, SRF i kushtohet punëtorëve shqiptarë nga Kosova, të cilët punonin në Zvicër në vitet `70 të shekullit të kaluar. Protagonist i këtij dokumentari nga viti...
Bota/Rajoni17 Gusht 2020
Komisioni për Sëmundje Ngjitëse nuk heqë dorë nga rekomandimi që viti i ri shkollor me prezencë fizike të fillojë vetëm për nxënësit nga klasa e parë e deri në të tretën, ndërsa pjesa tjetër e...
Lajme12 Gusht 2020
Kryetari i Komunës së Vitisë, Sokol Haliti, ka folur për situatën me COVID-19 në këtë komunë. Haliti ka thënë se situata në komunën e Vitisë po bëhet e menaxhueshme. Ai paralajmëroi edhe rikthimin e një...
Lajme10 Gusht 2020
Kryetari i komunës, Agim Bahtiri, sot ka mbajtur mbledhje të radhës me Shtabin Emergjent të Komunës së Mitrovicës, me ç’ rast është diskutuar lidhur me gjendjen aktuale dhe koordinimi për marrjen e masave shtesë në...
Bota/Rajoni10 Gusht 2020
Mesi i shtatorit, në kushte normale do të duhet t’i gjejë nxënësit të ulur në bankat e shkollës, por të diktuar nga pandemia, ka ende paqartësi për zgjidhjen që do të ndiqet edhe pse në...
Bota/Rajoni05 Gusht 2020
Në dhjetor 2019, koronavirusi u përhap fillimisht në Wuhan të Kinës. Por, disa javë më vonë, virusi i njohur si COVID-19, u bë një pandemi globale. Shkencëtarët, zyrtarët shëndetësorë dhe qeveritë në të gjithë botën...
Lajme31 Korrik 2020
Edhe gjatë ditës së sotme në vendin tonë mbajti mot shumë i nxehtë. Sipas matjeve të IHMK-së deri në orën 16 në pjesë të Dukagjinit, në stacionet në Gjakovë dhe Prizren temperaturat maksimale mbërritën deri...
Lajme30 Korrik 2020
Qeveria obligon IKSHPK që të hartoj udhëzuesin për mënyrën e organizimit të mësimit Këto banka janë të zbrazura pothuajse qe 6 muaj. E në gjendje të tillë mund të jenë edhe në shtator. Kjo pasi...
Bota/Rajoni29 Korrik 2020
Besimi i rusëve për presidentin Vladimir Putin pësoi një rënie të ndjeshme gjatë muajit korrik, ndërsa dhjetëra mijëra protestues dolën në rrugë në protestat kundër Kremlinit në Lindjen e Largët, sipas sondazhit të publikuar nga...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.