×
Etiketë: vendosur
Lajme06 Shtator 2020
Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, i ka replikuar homologut të tij izraelit, Benjamin Netanyahu, pasi ky i fundit tha se e mirëpret marrëveshjen për hapjen e ambasadës në Jerusalem. Hoti tha se qeveria e Kosovës...
Lajme18 Gusht 2020
Kryeministri i Republikës së Kosovës, Avdullah Hoti i ka pranuar me shqetësim veprimet e Bordit të përkohshëm të Telekomit të Kosovës, në një situatë të vështirë financiare të kësaj ndërmarrjeje publike të rëndësisë strategjike për...
Lajme01 Gusht 2020
Doktori, Visar Zekaj, i cili para pak ditëve u shërua nga virusi COVID-19, i lut qytetarët që maskën ta vendosin në mënyrën e duhur, sepse, sipas tij, në disa mënyra se si e vendosim, aspak...
Lajme29 Korrik 2020
Qeveria e Kosovës së fundi vendosi masa të reja anti-COVID.Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj ka sqaruar tani se testi RT-PCR për COVID-19 nuk u kërkohet qytetarëve që vijnë nga Republika e Shqipërisë dhe ajo e...
Lajme27 Korrik 2020
Ushtruesi i Detyrës së drejtort të Shërbimit Shërbimit Spitalor Klinik Universitar të Kosovës, Valbon Krasniqi ka qenë i ftuar në emisionin Frontal në T7. Shifrat e të së hënës së të infektuarave me Covid -19...
Lajme23 Korrik 2020
Artan Abrashi nga Lëvizja Vetëvendosje ka kritikuar Qeverinë, që siç u shpreh, nuk e ka shfrytëzuar dështimin e para dhjetë vjetëve të Serbisë në Gjykatën Ndërkombëtare të Drejtësisë. Ai po ashtu foli edhe për emërimet...
Lajme16 Korrik 2020
Express mëson se brenda PDK-së po diskutohet përfshirja në Qeverinë Hoti. Por, kur pyeten zyrtarisht kanë thënë se nuk kanë asgjë për të shtuar, përveç përgjigjeve zyrtare që i ka dhënë zyra për media e...
Bota/Rajoni09 Korrik 2020
Ndërhyrja ushtarake e Turqisë në konfliktin e Libisë ka shqetësuar maksimalisht Bashkimin Europian. Përfaqësuesi i lartë për Politikën e Jashtë dhe Sigurinë Jesep Borrell e quajti problematike sjelljen e Turqisë. Ai bëri tirrje për dialog...
Bota/Rajoni26 Qershor 2020
Presidenti Meta me anë të një statusi në Facebook i është rikthyer opinionit të Komisionit të Venecias për situatën e ngritjes së Gjykatës Kushtetuese. Sipas Metës ai është i vendosur për të qenë gjithmonë bashkëpunues...
Bota/Rajoni25 Qershor 2020
Kryeministri shqiptar, Edi Rama ka folur për aktakuzat e Speciales për Thaçin e Veselin. Në Kuvendin e Shqipërisë, Rama ka thënë se në 21 vite, udhëheqësit e Kosovës janë akuzuar si individë me dy koka....
Bota/Rajoni22 Qershor 2020
Pasagjeri i një treni në Spanjë tërhiqet zvarrë nga rojet e sigurisë, pasi nuk e kishte vendosur maskën në fytyrë. Sipas mediave të huaja, pamjet tronditëse të cilat u xhiruan në stacionin hekurudhor “La Segrera”...
Lajme17 Qershor 2020
Nënkryetari i AKR-se, Fatmir Matoshi, në një përgjigje për portalin FrontOnline ka thënë se kanë marrë ftesë nga kryeministri Hoti që të marrin pjesë në takimin që do të mbahet nesër me lideret e partive...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.