×
Etiketë: vendin
Lajme25 Shtator 2020
Një aksident ka ndodhur mëngjesin e sotëm në Minierën e Trepçës-njësia në Leposaviq. Nga ky aksident ka mbetur i vdekur një punëtor. Lajmin për Gazetën Express e ka konfirmuar Kryeinspektori i Komisionit të Pavarur për...
Kronika21 Shtator 2020
Anëtarët e grupit të rrezikshëm për grabitje të armatosura, Leutrim Latifi dhe Kastriot Shala, e që nga arratia talleshin me policinë e Kosovës, të premten janë liruar nga gjykata në procedurë të rregullt. Teksa personi...
Kronika21 Shtator 2020
Një person nga Prizreni është lënduar në vendin e punës Rasti ka ndodhur mëngjesin e së dielës në Prizren, njofton policia në raportin 24 orësh. Viktima është dërguar për trajtim mjekësor në Spitalin e Prizrenit....
Kronika20 Shtator 2020
Një mjek ka raportuar në Polici se deri sa ishte në vendin e punës, është sulmuar nga i dyshuari mashkull kosovar. Rasti na ndodhur dje pasdite në Ferizaj, ku viktima ka pranuar tretman mjekësor. Me...
Bota/Rajoni18 Shtator 2020
Danimarka do të shtrijë kufizimet antiCOVID-19, tashmë të vendosura në zonën e Kopenhagës, në të gjithë vendin dhe do të vendosë masa shtesë, pas një rritjeje të dukshme të rasteve. “Restorantet, kafenetë dhe pub-et do...
Lajme17 Shtator 2020
Kryetari i Drenasit, Ramiz Lladrovci po mburret me të madhe për sukseset e komunës së tij. Bile Lladrovci me shprehje interesante e të rralla për një politikan po akuzon ata që e vënë në dyshin...
Kronika15 Shtator 2020
Është rrëzuar një punëtorë në Prishtinë derisa ishte duke punuar. Policia njofton se ai ishte dërguar në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës (QKUK). Ai është hospitalizuar për shkak lëndimeve. Nga policia bëjnë të ditur se...
Bota/Rajoni14 Shtator 2020
Izraelitët tani po përgatiten për bllokadën e dytë që nga fillimi i pandemisë, por vendimi po del të jetë i diskutueshëm. Rastet në vend, i cili ka një popullësi prej vetëm nëntë milionë, janë rritur...
Lajme12 Shtator 2020
Visar Berisha, këshilltar i kryeministrit Avdullah Hoti, me një kundërpërgjigje ndaj Partisë Demokratike, që e kritikoi 100 ditëshin e qeverisjes Hoti, thotë se nuk kanë bërë asnjë vlerësim profesional. Më shumë thotë se është “maraz...
Lajme12 Shtator 2020
Kryeministri i vendit, Avdullah Hoti ka thënë se për 100 ditë Kosova është kthyer aty ku e ka vendin, në Shtëpinë e Bardhë, në kryeqytetin e BE-së në Bruksel, në selinë e Nato-s, në Paris...
Lajme12 Shtator 2020
Një person derisa ishte duke e punuar në vendin e tij të punës në Ferizaj, është rrëzuar nga një lartësi prej një metër. I njëjti ka pësuar lëndime trupore dhe është dërguar për tretman mjekësor,...
Lajme11 Shtator 2020
Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Kadri Veseli, ka kujtuar sulmin terrorist që ndodhi më 11 shtator 2001 në Shtetet e Bashkuara të Amerikës (ShBA). Veseli shkruan se sulmi terrorist në Kullat Binjake në...
Bota/Rajoni10 Shtator 2020
Shqipëria zë vendin e parë sa i përket numrit të vdekjeve të lidhura me ndotjen dhe se autoritetet nuk po bëjnë asgjë për të adresuar problemin, sipas vlerësimeve të lëshuara këtë javë nga Agjencia Evropiane e...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.