×
Etiketë: vendin
Lajme26 Qershor 2020
Haki Abazi i Lëvizjes Vetëvendosje ka thënë se kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti është i rrezikshëm për vendin, derisa, ka kërkuar që i njëjti të dorëhiqet, raporton Gazeta Express. Abazi ka thënë se Vetëvendosje ka...
Lajme24 Qershor 2020
Një vit më parë, presidenti Hashim Thaçi, përmes një dekreti, kishte kërkuar nga institucionet hartimin e “listës vendore të personave, grupeve dhe entiteteve të përfshira në akte terroriste dhe të cilat u nënshtrohen masave kufizuese”....
Bota/Rajoni22 Qershor 2020
Kryeministri i Kamboxhias, Hun Sen, ka thënë të hënën se partia e tij do të jetë forcë mbizotëruese në politikë për një shekull, duke i thënë opozitës se duhet të presë deri në jetën tjetër...
Lajme20 Qershor 2020
Në vendin tonë sot janë shëruar 38 persona duke çuar në 1 mijë e 18 raste të shëruarve. “Sot më 20 qershor 2020, janë shëruar 38 pacientë derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve deri...
Lajme20 Qershor 2020
Deputeti i LDK-së, Haxhi Avdyli, ka thënë se masat që janë ndërmarrë nga LDK-ja ndaj tij pasi nuk ka votuar në formimin e Qeverisë Hoti janë të papranueshme dhe skandaloze. “Masat të cilat i ka...
Bota/Rajoni16 Qershor 2020
Sipas të dhënave të Zyrës për Statistika Kombëtare, më shumë se 600,000 njerëz në Britani të Madhe e kanë humbur vendin e punës gjatë pandemisë. Kjo shifër u shënua në periudhën mars – maj, kur...
Kronika14 Qershor 2020
Policia ka arrestuar katër persona të dyshuar në fshatin Vitomiricë të Pejës, të cilët i kanë sulmuar fizikisht dy zyrtarë policorë derisa kanë qenë në kryerje të detyrës në vendin e ngjarjes ku janë gjetur...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.