×
 • Lajme
 • Lajme

  Haxhi Avdyli sulmon Isa Mustafën: Erdhi me manipulime në krye të LDK-së, qytetari do ia tregoj vendin

  FrontOnline
  20 Qershor 2020

  Deputeti i LDK-së, Haxhi Avdyli, ka thënë se masat që janë ndërmarrë nga LDK-ja ndaj tij pasi nuk ka votuar në formimin e Qeverisë Hoti janë të papranueshme dhe skandaloze.

  “Masat të cilat i ka paraparë Isa Mustafa dhe grupi për rreth vetes që ka janë masa që i përngjajnë masave të sistemeve të kaluara, janë masa të papranueshme dhe skandaloze. Një person që nuk është në pozitë me vota qe pesë vite po tenton të merr masa ndaj atyre të cilët e kanë besimin e qytetarëve”.

  Avdyli deklaroi se ka kolegë të tij brenda LDK-së beson se do ta ngrisin zërin jo për atë dhe të tjerët por për vlerat e LDK-së

  “Mendoj se qytetari i Kosovës  dhe votuesi i LDK-së e kanë kuptuar se këta njerëz pra Mustafa dhe grupi i tij nuk janë duke funksionuar me vlerat e mirëfillta që e kanë karakterizuar LDK-në”.

  “Ky person me manipulime dhe me ndryshme ka arritur të jetë në krye të LDK-së. Por me rëndësi është se qytetari i Kosovës dhe votuesi është me ne, ne vetëm atyre iu japim llogari”.

  “Qytetari do t’ia tregoj vendin Isa Mustafës dhe të gjithë neve kur vjen momenti tek kutia e votës. Nëse mendojmë se ai e ka mirë atëherë qytetari do të vendos”.

  “Në LDK ka burra dhe gra shumë të mirë që nuk do të lejojnë urdhra  të tillë, besoj se kolegët me vullnet të mirë që janë do ta ngritin zërin jo për neve por për vlerat që përfaqëson LDK-ja”, ka thënë Avdyli për klankosova.tv.

  Ai deklaroi se ka votuat kundër largimit të Vjosa Osmanit, nga pozita e nënkryetares së LDK-së, pasi sipas tij ajo nuk e meriton këtë, pasi tha se ajo më së miri i përfaqëson votat e votuesve të LDK-së.

  Gjithashtu edhe Deputeti i LDK-së, Fatmir Rexhepi,  ka thënë se partia e tij ka filluar të hakmerret ndaj tij padrejtësisht dhe ndaj deputetëve që s’e votuan Qeverinë Hoti.

  Punimet në rrjet, KEDS njofton për vendet që s’do të kenë rrymë
  Nga Rubrika
  Lajme23 Shtator 2023
  Një autoservis është përfshirë nga zjarri këtë të shtunë në fshatin Duhël të Suharekës, ku si pasojë janë djegur disa vetura. Ndërkaq,...
  Lajme23 Shtator 2023
  Është arrestuar një person në Shqipëri i cili po transportonte 27  emigrantë në drejtim të Kosovës. Emigrantët kishin paguar nga 200-400 euro...
  Lajme23 Shtator 2023
  Eksperti i sigurisë Drizan Shala, tha se nëse KFOR do i mundësojë Vuçiçit që ai të vizitojë Manastirin e Graçanicës, do të...
  Të tjera
  Sport23 Shtator 2023
  Trajneri i Paris Saint-Germain, spanjolli Luis Enrique ka thënë se lojtari i tij Achraf Hakimi ende bën shaka me të për fitoren...
  Lajme23 Shtator 2023
  Eksperti i sigurisë Drizan Shala, tha se nëse KFOR do i mundësojë Vuçiçit që ai të vizitojë Manastirin e Graçanicës, do të...
  Sport23 Shtator 2023
  Carlo Ancelotti ka dhënë detaje të reja se kur do të kthehet Vinicius Jr nga lëndimi. Në fakt sulmuesi brazilian ka lënë...
  Vip23 Shtator 2023
  Modelja 25 vjeçe, ka sfiluar për markat “Fendi” dhe “Versace”, ku “ka fërkuar shpatullat” me Gigi Hadid. Leonardo DiCaprio është në lidhje...
  Lajme23 Shtator 2023
  Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj ka qëndruar sot për vizitë në Lipjan. Ai atje është takuar me bashkëpartiakët e tij. Këtë Haradinaj...
  Bota/Rajoni23 Shtator 2023
  Të paktën gjashtë persona kanë humbur jetën për shkak të një zjarri që ra në një fabrikë topash golfi në Tajvan, tre...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.