×
Etiketë: vendin
Kronika10 Shtator 2020
Një grua nga Kaçaniku është lënduar derisa ka qenë duke punuar në një fabrikë Rasti ka ndodhur mesditën e së mërkurës në Kaçanik, njofton policia. “Viktima femër kosovare është dërguar në QKUK për trajtim mjekësor pasi që...
Bota/Rajoni07 Shtator 2020
Pas konfirmimit të më shumë se 90,000 rasteve të reja të koronavirusit për 24 orë, India ia ka zënë vendin e dytë Brazilit në listën e vendeve me më së shumti persona të infektuar në...
Lajme05 Shtator 2020
Ekipi mjekësor ushtarak nga Italia që do të ndihmojë vendin në luftën me pandeminë COVID-19, tashmë ka arritur në Kosovë, raporton Express. Lajmin për Gazetën Express e ka konfirmuar dje zëdhënësja e Ambasadës së Italisë...
Lajme04 Shtator 2020
Anëtarja e Këshillit të Përgjithshëm të LDK-së Melihate Tërmkolli, ka reaguar pas paralajmërimit të kryetarit të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës Ramush Haradinaj, se partia e tij do të tërhiqet nga koalicioni qeverisës në rast...
Lajme04 Shtator 2020
Anëtarja e LDK-së, Melihate Tërmkolli, përmes një statusi në Facebook ka thënë se në këto “momente historike për vendin tonë, me këto veprime, Ramush Haradinaj dhe Vjosa Osmani po i ndihmojnë Vuciqit”. “Në momente historike...
Kronika03 Shtator 2020
Një 49-vjeçar ka humbur jetën derisa ka qenë duke punuar me ekskavator në Bogë të Rugovës Rasti ka ndodhur pasditen e së mërkurës, ndërkaq është konfirmuar nga zëdhënësi i policisë për rajonin e Pejës, Driton...
Lajme30 Gusht 2020
Kryeministri i Republikës së Kosovës, Avdullah Hoti, bashkë me ambasadorin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë, Philip S. Kosnett dhe me zyrtarë të tjerë të lartë të vendit, mori sot pjesë në ceremoninë...
Lajme27 Gusht 2020
Një punëtor ka rënë nga kati i tretë i një ndërtese në Fushë Kosovë ku ishte duke punuar dhe si pasojë ka marrë lëndime trupore. Ngjarja raportohet të ketë ndodhur dje rreth orës 10:00 në...
Kronika26 Gusht 2020
Mëngjesin e sotëm një punëtor i ndërtimtarisë është lënduar derisa ishte duke punuar në një objekt në Fushë-Kosovë Rastin për Express e ka konfirmuar zëdhënësja e Policisë për Rajonin e Prishtinës, Florie Ahmeti. “Sot rreth...
Lajme22 Gusht 2020
Komuna e Malishevës ka treguar për vendin ku u gjet voglushi 2-vjeçar, Tian Krasniqi. Kjo komunë ka thënë Tiani është gjetur jo larg shtëpisë në gjendje të mirë shëndetësore. Ai është dërguar për kontrollë dhe...
Lajme21 Gusht 2020
Kryetari i komunës së Drenasit, Ramiz Lladrovci, pas 17 ditësh qëndrimi në Klinikën Infektive, sot është liruar dhe me këtë rast, ka falënderuar mjekët dhe të gjithë ata që e përkrahën gjatë ditëve të rënda...
Lajme21 Gusht 2020
Nënkryetari i AAK-së, Ardian Gjini ka thënë se gjasat janë shumë reale që koalicioni qeverisës të zgjerohet. Gjini në RTV Dukagjini ka thënë se AAK kësaj radhe e ka kandidatin më të mirë për president....
Bota/Rajoni18 Gusht 2020
Franca do ta bëjë mbajtjen e maskave të detyrueshme në vendet e punës. Lajmin e ka bërë të ditur qeveria e vendit të martën ndërsa lista e vendeve ku mbulimi i fytyrës është i detyrueshëm...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.