Bota/Rajoni

Danimarka shtrin kufizimet antiCOVID-19 në të gjithë vendin

Danimarka shtrin kufizimet antiCOVID-19 në të gjithë vendin
19:11 | 18 Shtator 2020

Danimarka do të shtrijë kufizimet antiCOVID-19, tashmë të vendosura në zonën e Kopenhagës, në të gjithë vendin dhe do të vendosë masa shtesë, pas një rritjeje të dukshme të rasteve.

“Restorantet, kafenetë dhe pub-et do të duhet të mbyllen nga ora 22:00 në të gjithë vendin, duke filluar nga e shtuna”, njoftoi kryeministri Mette Frederiksen, në një konferencë shtypi, raporton ATSh.

“Numri maksimal i pjesëmarrësve në takime dhe mbledhje, gjithashtu, do të ulet në 50 vetë”, shtoi ai, duke sqaruar se do të ketë përjashtime nga ky rregull për ngjarjet me kapacitete të caktuara për ulje, të tilla si lojrat e futbollit.

Kryeministri u bëri thirrje punonjësve të punojnë nga shtëpia nëse është e mundur.

Prince Caffe shpërblen për festa Fitoren me veturë Fiat 500

Të tjera