×
Etiketë: danimarka
Bota/Rajoni18 Shtator 2020
Danimarka do të shtrijë kufizimet antiCOVID-19, tashmë të vendosura në zonën e Kopenhagës, në të gjithë vendin dhe do të vendosë masa shtesë, pas një rritjeje të dukshme të rasteve. “Restorantet, kafenetë dhe pub-et do...
Lajme16 Shtator 2020
Ministri i Drejtësisë, Selim Selimi, pas takimit me homologun e tij danez, Nick Hækkerup, tha se do të vijnë ekspertë nga Danimarka nga fusha e drejtësisë të cilët do të kontribuojnë në shkëmbimin e përvojave...
Lifestyle01 Shtator 2020
Qeveria daneze njoftoi të martën se ka siguruar mbështetjen e shumicës së parlamentit për një ligj të ri që do të trajtojë marrëdhëniet seksuale pa leje si përdhunim. Ministri i Drejtësisë Nick Haekkerup tha se...
Bota/Rajoni16 Gusht 2020
Qeveria Daneze është duke përkrahur një projekt milionësh që të rikthej në shtëpitë e tyre imigrantët jo të rregullt që vijnë në Ballkanin Perëndimore nga vendet e Lindjes së Mesme apo tjera vende. Ky projekt...
Bota/Rajoni04 Gusht 2020
Zyrtarët shëndetësorë në Danimarkë thanë të martën se nuk mund të rekomandojnë kalimin në fazën tjetër të rihapjes së shoqërisë, raportoi media daneze Ingenioeren. “Nga një perspektivë e kujdesit shëndetësorë, kjo nuk është diçka që...
Bota/Rajoni10 Korrik 2020
Qeveria e Danimarkës ka nisur procesin për pajisje me “pasaportë koronavirusi”, qytetarët e saj. Kjo “pasaportë” mund ta shkarkohet lirisht nga faqja e internetit e shëndetit kombëtar dhe mund të përdoret gjatë udhëtimeve jashtë vendit....
Lajme07 Korrik 2020
Qeveria e Mbretërisë së Danimarkës ka udhëzuar qytetarët e saj se edhe me tej se nuk rekomandohen udhëtimet në Kosovë deri më 31 gusht 2020. Në njoftimin e Konsullatës së Republikës së Kosovës në Danimarkë...
Bota/Rajoni06 Korrik 2020
Policia e Shtetit e Shqipërisë informoi sot në lidhje me situatën e kufizimeve të kalimit të kufijve, ndërsa vuri në dukje se kufijtë e Shqipërisë janë të hapur për të gjithë shtetasit e huaj dhe...
Bota/Rajoni16 Qershor 2020
Ministria e Shëndetësisë në Danimarkë ka kërkuar të martën nga njerëzit që kishin protestuar në Kopenhagë, pas vdekjes së një afro-amerikani në duart e policisë në Amerikë, të testohen për coronavirusi, pasi një protestues kishte...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.