Gjuha:
×
 • Lajme
 • Lajme

  Danimarka zotohet se do ta ndihmojë Shërbimin Korrektues të Kosovës

  FrontOnline
  3 vite më parë

  Ministri i Drejtësisë, Selim Selimi, pas takimit me homologun e tij danez, Nick Hækkerup, tha se do të vijnë ekspertë nga Danimarka nga fusha e drejtësisë të cilët do të kontribuojnë në shkëmbimin e përvojave me Shërbimin Korrektues të Kosovës, raporton Front Online.

  Po ashtu, edhe Selimi u zotua se do të merr shembuj nga shtete sikur Danimarka për ngritjen e standardëve në drejtësinë kosovare.

  “Takim shumë përmbajtësor me homologun tim nga Danimarka, ministrin Nick Hækkerup, me të cilin diskutuam për thellimin e bashkëpunimit dhe bashkërendimit të aktiviteteve në Sistemin e Drejtësisë. Me z. Hækkerup në theks të bisedës ishte forcimi i kapaciteteve në Shërbimin Korrektues të Kosovës. Po ashtu nga ministri Hækkerup mora zotimin për një vizitë të ekspertëve danezë të fushës së drejtësisë, të cilët do të kontribuojnë në shkëmbimin e përvojave me ShKK dhe ngritjen e kapaciteteve. Mbetemi të përkushtuar që të përmbushim standardet dhe praktikat më të mira, duke marrë shembull dhe model nga shtete si Danimarka”./Front Online

  Auto Mita me një mundësi të mirë për bizneset – për çdo veturë të re, SERVISI FALAS deri në 100…
  Nga Rubrika
  Lajme30 Mars 2023
  Për të premten parashikohet të mbajë mot me diell dhe vranësira të pakta. Krejtësisht vonë në mbrëmje, rreth mesnatës, pritet të ketë...
  Lajme30 Mars 2023
  Bashkimi i Sindikatave të Pavarura të Kosovës (BSPK), e ka vlerësuar si të panevojshëm shtrenjtimin e energjisë elektrike. Ky reagim i tyre...
  Lajme30 Mars 2023
  Nënkryetarja e Partisë Demokratike të Kosovës, Vlora Çitaku ka thënë se kryeministri, Albin Kurti po flet për rritje ekonomike sikurse mos me...
  Të tjera
  Lajme30 Mars 2023
  Deputetja e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Valentina Bunjaku-Rexhepi nëpërmjet një postimi në Facebook ka komentuar rritjen e çmimit të rrymës në Kosovë....
  Bota/Rajoni30 Mars 2023
  74 për qind e shqiptarëve janë dakord për krijimi e një shteti të përbashkët mes Shqipërisë dhe Kosovës, sipas një sondazhi të...
  Lajme30 Mars 2023
  Kryeministri i vendit, Albin Kurti, vlerëson se opozita nuk po i dërgon ligjet në Gjykatën Kushtetuese për të ruajtur kushtetutshmërinë, por veç...
  Lajme30 Mars 2023
  Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka folur për njërën ndër arsyet pse kosovarët po e lëshojnë vendin. Kurti thotë se kjo ikja...
  Lajme30 Mars 2023
  Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka folur për ligjin e KPK’së, i cili ditë më parë u rrëzua nga Gjykata Kushtetuese. Kurti...
  Lajme30 Mars 2023
  Kohëve të fundit një person me inicialet R.H po i shqetësonte qytetarët e Prishitnës me veturën e tij, BMW ngjyrë e gjelbër...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.