×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  I infektuari me COVID-19 merr pjesë në protestë, Danimarka kërkon testimin e 15 mijë personave

  FrontOnline
  16 Qershor 2020

  Ministria e Shëndetësisë në Danimarkë ka kërkuar të martën nga njerëzit që kishin protestuar në Kopenhagë, pas vdekjes së një afro-amerikani në duart e policisë në Amerikë, të testohen për coronavirusi, pasi një protestues kishte rezultuar pozitiv.

  Rreth 15 mijë vetë ishin në rrugët e Kopenhagës më 7 qershor duke protestuar kundër racizmit dhe brutalitetit nga policia, raporton Reuters.

  Deri tash në Danimarkë janë regjistruar më shumë se 12 mijë të infektuar, e 598 të vdekur.

  Kredi me afat rekord të shqyrtimit dhe aprovimit
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni01 Dhjetor 2023
  Numri i palestinezëve të vrarë që nga përfundimi i armëpushimit ka arritur në 109, Kështu ka bërë të ditur Ministria e Shëndetësisë...
  Bota/Rajoni01 Dhjetor 2023
  Fitorja e së djathtës ekstreme u konfirmua zyrtarisht sot në Holandë, teksa lideri i saj Geert Wilders po lufton për të formuar...
  Bota/Rajoni01 Dhjetor 2023
  Për herë të parë që kur kreu agresion të armatosur kundër Ukrainës më 24 shkurt 2022, të krijohet përshtypja se Rusia mund...
  Të tjera
  Vip01 Dhjetor 2023
  Banori i Big Brother VIP Kosova, Besi ishte habitur me një deklaratë të Bleros. Besi ishte shqetësuar për gjendjen e Bleros ku...
  Vip01 Dhjetor 2023
  Banorët e Big Brother VIP Kosova 2, Adri dhe Shqipja kanë komentuar banorët tek “Wall of Fame”. Për secilin banorë ata kishin...
  Sport01 Dhjetor 2023
  Ardhja e futbollistit argjentinas, Lionel Messi në Inter Miami solli një revolucion në futbollin amerikan dhe ai pati një ndikim veçanërisht pozitiv...
  Vip01 Dhjetor 2023
  Banorët e Big Bother VIP Kosova, Buci, Besi, Santiana dhe Alba siç po shihet kanë formuar një grup, ku edhe po luajnë...
  Vip01 Dhjetor 2023
  Banorët e Big Brother VIP Kosova, kanë biseduar për Lumbardhin, i cili i ka thënë Bucit se e ka idoll. Disa nga...
  Vip01 Dhjetor 2023
  Afërsia e Santianës dhe Yllit ka trazuar publikun, duke ngritur shumë pikëpyetje. Shoqëri apo diçka më shumë? A do të ketë përballje...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.