×
 • Lajme
 • Lajme

  Hoti: S’ka më izolim, për 100 ditë e kemi kthyer Kosovën aty ku e ka vendin

  FrontOnline
  12 Shtator 2020

  Kryeministri i vendit, Avdullah Hoti ka thënë se për 100 ditë Kosova është kthyer aty ku e ka vendin, në Shtëpinë e Bardhë, në kryeqytetin e BE-së në Bruksel, në selinë e Nato-s, në Paris dhe së shpejti edhe në qendrat tjera.

  “Pas nje devijimi disa vjeçar, e kemi kthyer Kosoven prape ne rrugen e integrimit euro-atlantik.

  E gjithe kjo eshte arritur pa shpenzuar miliona per lobim, por me perkrahjen e miqve, duke i bindur se kjo Qeveri eshte serioze karshi zotimeve te veta, me vendimmarrje bazuar ne ligje dhe kushtetute, e jo interesa parapolitike”, ka shkruar ai në llogarinë e tij në facebook, transmeton IndeksOnline.

  Shkrimi i tij i plotë:

  Nuk ka me izolim te Kosoves. Per 100 dite, e kemi kthyer Kosoven aty ku e ka vendin: ne Shtepine e Bardhe, ne kryeqytetin e BE-se ne Bruksel, ne seline e NATO-s, ne Paris dhe se shpejte edhe ne qendrat e tjera.

  Pas nje devijimi disa vjeçar, e kemi kthyer Kosoven prape ne rrugen e integrimit euro-atlantik.

  E gjithe kjo eshte arritur pa shpenzuar miliona per lobim, por me perkrahjen e miqve, duke i bindur se kjo Qeveri eshte serioze karshi zotimeve te veta, me vendimmarrje bazuar ne ligje dhe kushtetute, e jo interesa parapolitike.

  Zoti i bekofte miqte tane.

  Zoti e bekofte Kosoven.

  Shumë sport në platformën Artmotion, sezoni i ri në ligat më të forta të botës sjellë shumë ekskluzivitete
  Nga Rubrika
  Lajme21 Shkurt 2024
  Në Dhomat e Specializuara të Kosovës (DhSK) në Hagë, trupi gjykues në gjykimin ndaj Hashim Thaçit, Kadri Veselit, Rexhep Selimit dhe Jakup...
  Lajme21 Shkurt 2024
  Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, ka kujtuar prijësit popullor Haxhi Zeka dhe Shaban Polluzha. Haradinaj ka thënë se...
  Lajme21 Shkurt 2024
  Kryetari i Sindikatës së Punëtorëve të Sektorit Privat, Jusuf Azemi, tha se punëtorët teknik dhe ata të sigurimit fizik të Universitetit të...
  Të tjera
  Kronika21 Shkurt 2024
  Me urdhër të Prokurorisë Speciale (PS), Policia e Kosovës ka ndërmarr një aksion në shtatë lokacione të ndryshme të Kosovës, ku janë...
  Lajme21 Shkurt 2024
  Drejtorit të Agjencisë së Kosovës për Inteligjencë, Petrit Ajeti, po raporton në Komisionin parlamentar për mbikëqyrje të kësaj Agjencie. Mbledhja ka nisur...
  Kronika21 Shkurt 2024
  Policia e Kosovës ka kërkuar ndihmën e qytetarëve për ofrimin e informatave që do të ndihmonin në identifikimin dhe arrestimin e disa...
  Lajme21 Shkurt 2024
  Vëllai i Rexhep Selimit, Ramadani ka publikuar një foto me vëllaun e tij që vazhdon të mbahet në Hagë. Bashkë me foton...
  Lajme21 Shkurt 2024
  Deputeti i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Pal Lekaj ka nisur dëshminë në gjykimin ndaj kryetarit të Kuvendit, Glauk Konjufca, i...
  Sport21 Shkurt 2024
  Liga e Kampionëve do të vazhdojë sonte me dy ndeshjet e fundit të së tetës së finales. Dueli kryesor i natës do...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.