×
Etiketë: si
Lajme19 Shtator 2020
Njohësit e sigurisë thonë se përfshirja e policëve në krime po ndodhë për shkak të vonesave të institucioneve Në operacionin e së premtes në Karaçevë, u arrestuan 35 persona që dyshohet që kanë shkelur Ligjin...
Lajme19 Shtator 2020
Ish-Ambasadori amerikan, Christopher Dell i është rikthyer historisë, duke shpjeguar prapaskenat e emërimit të Atifete Jahjagës në krye të Shtetit. Hashim Thaçi e kishte pranuar idenë e amerikanëve, kur më 2011, propozuan një emër jopartiak...
Lajme19 Shtator 2020
Njësia Speciale e Policisë së Kosovës mbrëmë ka zhvilluar një operacion të madh në Karaçevë të Kamenicës. Përveç arrestimeve që janë bërë, atje ka filluar edhe rrënimi i kazinove, raporton Front Online. Lexuesit e Front...
Lajme19 Shtator 2020
Njësia Speciale e Policisë së Kosovës mbrëmë ka zhvilluar një operacion të madh në Karaçevë të Kamenicës. Përveç arrestimeve që janë bërë, atje ka filluar edhe rrënimi i kazinove. Për këtë aksion të Policisë, ka...
Lajme19 Shtator 2020
Në rrjetet sociale është shkëputur një pjesë e intervistës ku Kurti tregon se kishte ndaluar ish-ministrin e Punëve të Brendshme gjatë qeverisjes së tij, që të merrte aksion kundër krimit të organizuar në Karaçevë. Ndërkohë...
Lajme18 Shtator 2020
Kuvendi i Kosovës është duke e vazhduar seancën, ku në interpelancë është thirrur ministri i Punëve të Brendshme Agim Veliu, në lidhje me hyrjen dhe patrullimin e pjesëtarëve të uniformuar të Republikës së Serbisë në...
Kronika18 Shtator 2020
Sot ka ndodhur një aksident trafiku në rrugën nacionale Prishtinë-Pejë (fshati Vragoli), ku si pasojë u lënduan gjashtë persona. Bajram Krasniqi nga Policia e Kosovës bëri të ditur se në aksident janë përfshirë gjashtë vetura....
Bota/Rajoni18 Shtator 2020
Operacioni “Los Blancos” dëshmoi radhët e larta që kanë ngjitur kriminelët shqiptarë në industrinë e drogës. Ata kanë arritur të lidhen drejtpërdrejt me kartelet e trafikantëve të drogës në Amerikën Latine. Gjithçka nisi në vitin...
Bota/Rajoni18 Shtator 2020
Parlamenti Europian ka bërë thirrje për sanksione europiane ndaj presidentit bjellorus Aleksander Lukashenko, në të njëjtën kohë duke dënuar shtypjen e dhunshme të demonstruesve. Në një rezolutë të miratuar sot me 574 pro, 37 kundra...
Ekonomi18 Shtator 2020
Përfaqësues të Ministrisë së Financave kanë thënë se së shpejti pritet udhëzimi administrativ për heqjen e pagesës së tatimit, që ishte si kush për regjistrimin e automjeteve. Por, në anën tjetër përfaqësuesit e komunave po...
Lajme18 Shtator 2020
Së paku gjashtë milionë e 650 mijë e 570 raste të personave të infektuar me COVID-19 janë raportuar deri tash në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Ky virus atje ka marrë 197 mijë e 244...
Bota/Rajoni17 Shtator 2020
Autoritetet amerikane njoftuan se kanë lëshuar urdhër-arrest dhe aktakuzë ndaj Lirim Sulejmanit, për mbështetje të grupit militant, Shteti Islamik (IS) si dhe për trajnim nga ky grup, të cilin Uashingtoni e konsideron organizatë terroriste. “I...
Front TV17 Shtator 2020
Kuvendi i Kosovës është duke mbajtur seancë plenare në të cilën është duke raportuar kryeministri i vendit Avdullah Hoti lidhur me dialogun me Serbinë. Para deputetëve Hoti e nisi raportimin me parimet e dialogut që...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.