×
Etiketë: si
Lajme17 Shtator 2020
Ministrja Vlora Dumoshi ka ndarë disa foto ku shfaqet në veshje kombëtare shqiptare teksa pozon në natyrën e Pejës. Vlora Dumoshi shfaqet me shumë energji në këto foto të publikuara, ndërsa tregon se ka qëndruar...
Lajme17 Shtator 2020
Kryetari i Drenasit, Ramiz Lladrovci po mburret me të madhe për sukseset e komunës së tij. Bile Lladrovci me shprehje interesante e të rralla për një politikan po akuzon ata që e vënë në dyshin...
Lajme17 Shtator 2020
Zhvillimet rreth dosjeve të Speciales, Tomë Gashi angazhohet si avokat i OVL UÇK-së Pas zhvillimeve të fundit me Specialen dhe dosjet që arritën në selinë e tyre, OVL e UÇK-së kanë angazhuar avokat që do...
Lajme16 Shtator 2020
Zëvendëskryeministrja që vjen nga radhët e Nismës Socialdemokrate, Albulena Balaj-Halimaj, ka treguar se ka qenë në komunikim të vazhdueshëm me liderin e partisë së saj Fatmir Limaj gjatë kohës sa ishte pjesë e delegacionit të...
Lajme16 Shtator 2020
Të enjten mot shumë i ngrohtë dhe shtim i vranësirave. Në fundjavë më freskët me vranësira dhe kthjellime Në detin Mesdhe është duke u zhvilluar një ciklon, që ditën e premte mund të shndërrohet në...
Lajme16 Shtator 2020
Në një intervistë për emisionin “Përballje”, Rexhep Selimi, shef i Grupit parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje ka treguar se pse kjo parti ka kërkuar interpelancë ndaj kryeministrit Avdullah Hoti. Selimi në intervistë me kryredaktorin Muhamet Hajrullahu,...
Lifestyle16 Shtator 2020
Me ndryshimin e stinëve të parat që ndikohen janë flokët dhe lëkura. E sidomos fytyra duke qenë gjithnjë e ekspozuar ndaj faktorëve të jashtëm. Ndyshimet e temperaturave nga i nxehti në të ftohtë apo anasjelltas...
Lajme16 Shtator 2020
Këshilltari politik i presidentit Thaçi, Adil Behramaj, ka ironizuar më këshilltarin e kryeministrit Hoti, Xhavit Beqiri, i cili duke komentuar deklaratat e presidentit Thaçi, tha se askush nuk duhet të shqetesohet. Duke ironizuar me të,...
Kronika16 Shtator 2020
Një person është lënduar sot si pasojë e një aksidenti që ka ndodhur në udhëkryqin që lidhë rrugët “Luan Haradinaj” dhe “Ukshin Hoti” në Prishtinë, të përfshira në aksident ishin një automjet dhe një motoçiklet....
Bota/Rajoni16 Shtator 2020
Strahinja Stojanovic, 30 vjeç, i cili është akuzuar për vrasjen e avokatit Dragoslav Misha Ognjanovic, u vra dje rreth mesditës në Beograd pas shpërthimit të një bombe që ishte vendosur në makinën e tij BMW...
Bota/Rajoni16 Shtator 2020
Një mjek thuhet se është fajtor për përhapje të koronavirusit në Bavari, si pasojë e së cilës janë izoluar 275 persona tashmë. Raportohet se mjeku ka vazhduar të punojë, ndonëse kishte simptome të koronavirusit. Kur...
Bota/Rajoni15 Shtator 2020
Pasi burri i saj vdiq nga COVID-19, Sondra Wolfe dëshiron që njerëzit të shohin jetën humane prapa numrave. “Njerëzit i shohin numrat dhe shumë prej tyre nuk iu intereson më tepër. Unë dua të vendos...
Lajme15 Shtator 2020
Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi, me rastin e Vitit të Ri Hebraik, deklaroi sot se është nder për Kosovën që kjo festë po shënohet në Kosovë, me lajmin e shumëpritur të njohjes nga shteti i...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.