×
Etiketë: si
Bota/Rajoni26 Shtator 2020
Presidenti amerikan, Donald Trump, thuhet se do të nominojë Amy Coney Barret si anëtaren e re të Gjykatës së Lartë, në vendin e së ndjerës Ruth Bader Sinburg. Sipas medieve të huaja, përcjell Telegrafi, vendimi...
Lajme25 Shtator 2020
Grupi Parlamentar i AAK’së, ka reaguar pas arrestimit të kryetarit të OVL-UÇK’së Hysni Gucati nga policia e EULEX’it sot në zyrat e veteranëve. GP i AAK’së ka thënë se operacionet si ky i soti janë...
Lajme25 Shtator 2020
Nënkryetari i OVL-UÇK, Nasim Haradinaj fajësoi Gjykatën Speciale për bastisjen që i është bërë sot organizatës OVL-UÇK, duke thënë se ata vetë janë fajtor që nuk kanë arritur të ruajnë sekretet e tyre. Ai tha...
Bota/Rajoni25 Shtator 2020
Truprojet kalojnë një trajnim intensiv për të qenë të gatshëm për të mbrojtur njerëz të famshëm, CEO dhe politikanë. Firma e sigurisë Global Threat Solutions ka mbrojtur persona si Joe Biden dhe Kamala Harris dhe...
Lajme24 Shtator 2020
Ditën e premte një ciklon i fuqishëm do të zhvillohet mbi Italinë veriore, e gjatë natës në mes së premtes dhe së shtunës do të kalojë edhe mbi rajonin tonë, bën të ditur Prishtina Weather....
Bota/Rajoni24 Shtator 2020
Bashkimi Evropian refuzon ta njohë Alyaksandr Lukashenkën si president të Bjellorusisë, tha të enjten shefi i politikës së jashtme të BE-së, Josep Borrell. “BE-ja nuk i njeh rezultatet e falsifikuara [të zgjedhjeve në Bjellorusi]. Bazuar...
Bota/Rajoni24 Shtator 2020
Britania e Madhe është ëndrra për shumë të rinj shqiptarë, të cilët rrezikojnë gjithçka për të prekur vendin ishullor. Ka prej tyre që përdorin edhe dokumente false të shteteve anëtare të BE. Një rast të...
Kronika23 Shtator 2020
Këshilli Prokurorial i Kosovës (KPK), i udhëhequr nga Kryesuesi i tij, Bahri Hyseni, ka mbajtur takimin e 185-të me radhë. Fillimisht prokurorja Laura Pula, si anëtare e Komisionit mbikëqyrës ka raportuar për 6 mujorin e...
Lajme23 Shtator 2020
Drejtori i Institutit Kosovar për Drejtësi, Ehat Miftaraj ka paralajmëruar që në tetor, nëntor e dhjetor qytetarët do të shohin aksione si nëpër filma. “Në muajin tetor, nëntor dhe dhjetor do të shohim aksione si...
Lajme23 Shtator 2020
Policia e Kosovës nuk po i kursen qytetarët që nuk po i respektojnë masat kundër përhapjes së koronavirusit. Drejtori i Policisë, Rashit Qalaj ka thënë për Express se vetëm dje, nga ora 07:00 deri në...
Lajme22 Shtator 2020
Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, ka thënë se tyre muajt e fundit të përballjes me pandeminë në Kosovë kanë qenë të vështirë. “Hapja ka krijuar disbalancë të numrave dhe ngriti përgjegjësinë tonë për menaxhimin e...
Lajme22 Shtator 2020
Nënkryetari i Organizatës së Veteranëve të Luftës së UÇK’së, Nasim Haradinaj, ka kritikuar edhe një herë punën e Gjykatës Speciale. Këtë herë ai i akuzon për joprofesionalizëm. I ftuar në emisionin Pressing në T7, Haradinaj...
Bota/Rajoni22 Shtator 2020
Nuk do të ketë ceremoni çmimesh Nobel këtë vit në Stokholm dhe arsyeja është e qartë – pandemia. Ceremonia e Çmimeve Nobel, për herë të parë pas më shumë se 50-vjetësh, është anuluar për shkak...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.