×
Etiketë: si
Lajme29 Shtator 2020
Përmes një komunikate për media, Dhomat e Specializuara, kanë njoftuar se të martën, më 29 shtator në orën 15, në sallën e gjyqit në Hagë do të mbahet paraqitja e parë e Nasim Haradinaj. Haradinaj...
Lajme29 Shtator 2020
Sot do të bëhet dorëzim - pranimi i detyrës nga Avokati i deritanishëm i Popullit, Hilmi Jashari tek Avokati i ri i Popullit, Naim Qelaj. Kuvendi i Kosovës e ka zgjedhur dje Naim Qelajn Avokat...
Lajme28 Shtator 2020
Vendi nuk do të ekzistonte dot pa historinë, të kaluarën, të bëmat, popujt e shumtë që kanë ikur e kanë ardhur, heronjtë, të rënët, themelet mbi të cilat sot ngritet e ardhmja jonë. Historia që...
Lifestyle28 Shtator 2020
Me afrimin e stinës së dimrit, po afron edhe sezoni i gripit, por ngjashmëria e simptomave të gripit me kornavirusin mund të sjellë ndërlikime. Shumë persona mund të mendojnë se është thjeshtë një grip dhe ndërkohë...
Vip28 Shtator 2020
“Dashnia si vera” titullohet kënga e Muhamet Sejdiut e cila vjen në bashkëpunim me bendin Qumilat, e cila tashmë është lansuar në platformën Youtube. Ndonëse lansimi i saj është bërë tashmë e një kohë të...
Lajme28 Shtator 2020
Ish-komandanti i Shtabit të Përgjithshëm të UÇK-së, Agim Çeku, sot do të intervistohet në Hagë në cilësinë e të dyshuarit. Intervistimi pritet të fillojë nga ora 9:30. Vetë Çeku kishte konfirmuar kohë më parë se...
Bota/Rajoni27 Shtator 2020
Gjatë 24 orëve të fundit janë shënuar 47 raste të reja me Covid-19 në Republikën e Kosovës. Masat e reja janë vënë, ndërkohë që është bërë thirrje për kujdes të shtuar. Kosova ka gjithsej 15.472...
Lajme27 Shtator 2020
Përditë, nga ora 07:00 e mëngjesit e deri në mbrëmje, zyrtarë të Policisë së Kosovës dalin për t’i gjobitur ata që nuk i respektojnë masat kundër përhapjes së koronavirusit. Për vetëm më pak se një...
Lajme27 Shtator 2020
Agim Çeku, ish-Komandant i Përgjithshëm i UÇK’së, do të dalë para Gjykatës Speciale të hënë si i dyshuar për krime lufte. Shkuarjen e tij e ka konfirmuar avokati kosovar i ish-Kryeministrit kosovar. Agim Çeku, të...
Lajme26 Shtator 2020
Forca të shumta të Njësisë Speciale të Misionit të EULEX-it kanë bastisur dje Selinë Qendrore të OVL-UÇK-së në Prishtinë, dhe më pas kanë arrestuar kreun e saj, Hysni Gucatin. Të armatosur deri në dhëmbë, këta...
Lajme26 Shtator 2020
Të dielën në vend do të mbajë mot i vranët dhe me intervale me diell, bën të ditur Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës. Vranësirat vende-vende mund të shoqërohen me riga shiu, paralajmëron IHMK’ja. Sipas institutit, temperaturat...
Vip26 Shtator 2020
Këngëtarja e njohur, Genta Ismajli, dhe partneri i saj, Huseyin Usta, kanë festuar së fundmi njëvjetorin e njohjes me njëri-tjetrin. Me këtë rast, çifti realizuan një fotosesion të veçantë për revistën “Who”, me ç’rast Genta...
Lajme26 Shtator 2020
Afër 400 milionë euro do t’i duhen Kosovës për të realizuar dy nga projektet infrastrukturore që bëjnë lidhjen mes Prishtinës dhe Beogradit. Autostrada e Paqes ‘Prishtinë – Merdare’, si dhe linja hekurudhore e relacionit po...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.